Cesta: Titulní stránka > Mládež a sport


 

Kraj Vysočina získal ocenění za podporu bezpečnosti na silnicích

Kraj Vysočina získal ocenění za podporu bezpečnosti na silnicích
Náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast dopravy Libor Joukl převzal ocenění za nejnižší následky dopravní nehodovosti na průjezdních úsecích silnic v noční obci 2014 v ČR. Cenu mu na dopravní konferenci v Plzni předal náměstek ministra dopravy Tomáš Čoček a předseda Svazu měst a obcí ČR Jiří Skála. „Jde o ocenění našeho aktivního přístupu k bezpečnosti na silnicích, které věnujeme celou řadu aktivit. Letos jsme na tuto oblast vynaložili okolo 15 milionů korun,“ uvádí Joukl.
 

 
 

Nejvýraznější aktivitou byl celoroční projekt Bezpečná Vysočina, v rámci které se po celém regionu konalo na osm desítek akcí. Projekt vyvrcholil v září Dnem komunální techniky a tradičním Cestářským rodeem. Kromě toho Kraj Vysočina v letošním roce třemi miliony podpořil pořízení mobilních vah, čtyři miliony uvolnil na zakoupení dynamických vah ve Velkém Meziříčí. „Už tradičně jsme všem prvňáčkům v kraji rozdávali Bezpečné kufříky a z Fondu Vysočiny jsme třemi miliony podpořili osvětlení přechodů nebo pořízení zpomalovacích semaforů,“ doplňuje Libor Joukl.

 

Kraj Vysočina chce v aktivitách podporujících bezpečnost v silničním provozu podporovat i v budoucnu. „Budeme i nadále podporovat nasvicování přechodů a to zejména v obcích, kde v rámci úspor v noci vypínají veřejné osvětlení,“ uzavírá Joukl. 


  • tisk@kr-vysocina.cz

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Kraj Vysočina získal ocenění za podporu bezpečnosti na silnicích
 

Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 2.11.2015 / 2.11.2015

Počet návštěv: 4416
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek