Cesta: Titulní stránka > Jan Břížďala - radní Kraje Vysočina > Tiskové zprávy


 

Kraj Vysočina zatím nechystá žádná mimořádná opatření proti chřipce

V souvislosti s informacemi o rozšíření nového typu chřipky do Evropy se v tuto chvíli v kraji Vysočina nepřipravují pro občany žádná mimořádná opatření ani omezení. Zástupci krajského úřadu, krajské hygienické stanice, krajské veterinární správy a krajských hasičů se dnes k tomuto tématu aktuálně sešli a současný stav projednali. „Situace v České republice a v kraji Vysočina je nyní stabilní a není žádný důvod ke strachu nebo panice. V České republice se zatím výskyt chřipky tohoto typu neprokázal,“ sdělil Jan Murárik z krajského oddělení krizového řízení a bezpečnosti.
 

 
 

- Krajská hygienická stanice rozešle e-mail s instrukcemi všem praktickým lékařům v kraji Vysočina. Od zítřka musí lékař nahlásit každého pacienta s příznaky chřipky. Praktický lékař zároveň provede u každého takového pacienta epidemiologickou anamnézu tzn. zjistí, kde se pacient v předcházejícím období pohyboval, zda nenavštívil některou ze zemí, kde se virus chřipky potvrdil nebo zda nepřišel do kontaktu s takovou osobou.

 

- Krajská veterinární správa osloví praktické veterinární lékaře, aby v případě zvýšení úmrtnosti prasat okamžitě o této skutečnosti informovali. Zároveň se zpřísní kontrola zdravotního stavu prasat dovážených do České republiky z ostatních států.

 

- Odbor zdravotnictví Krajského úřadu kraje Vysočina čeká na specifikaci postupu ministerstva zdravotnictví, zejména na vyjádření o distribuci léků a ochranných pomůcek pro zdravotníky a vytvoření metodiky pro postup zdravotnických zařízení v případě výskytu zmiňovaného typu chřipky

Eva Neuwirthová, odbor sekretariátu hejtmana
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 161
 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 28.4.2009 / 28.4.2009

Počet návštěv: 25778
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies