Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku

Související témata

 
 
 

Kraj Vysočina vyšle do zahraničí další studenty

Kraj Vysočina vyšle do zahraničí další studenty
Úspěšní absolventi studia na zahraniční střední škole, Viktorie Váňová a Jan Žáček, se vracejí zpět do Česka. Jan Žáček jako první student z Kraje Vysočina studoval na gymnáziu ve Finsku ve městě Tampere, Viktorie Váňová si přivezla cenné zkušenosti z lycea ve městě Joinville ve Francii. „Pobyt v zahraničí pro mě byl velkou zkušeností, kterou určitě zužitkuji ve svém budoucím studijním a následně i profesním životě. Nejenže jsem se zdokonalila ve francouzštině, ale také jsem měla možnost poznat francouzskou kulturu a naučila jsem se poradit si daleko od domova v nejrůznějších situacích,“ sdělila své zážitky Viktorie Váňová, která by ráda v budoucnu zamířila na nějakou z evropských vysokých škol, pravděpodobně do Skandinávie.
 

 
 

Na studijní pobyty úspěšných absolventů navážou další čtyři studenti z Kraje Vysočina, kteří odjedou v příštím školním roce studovat do Francie. Kraj Vysočina vysílá do partnerského regionu Grand Est tři studenty v rámci programu Rok v Champagne-Ardenne, jedna studentka odjíždí ve spolupráci s Francouzským institutem v Praze studovat do Auvergne. „Jsme velmi rádi, že máme v Kraji Vysočina dost motivovaných a odhodlaných studentů, kteří mají rádi francouzský jazyk a chtějí si jej zdokonalovat studiem ve Francii. Je to velká podpora i našich mezinárodních vztahů s partnerským regionem Grand Est,“ uvedla Jana Fialová, radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu.


Náklady na pobyt studenta na zahraniční střední škole hradí sama rodina. „Proto se Kraj Vysočina snaží rodinným rozpočtů ulehčit a umožňuje zájemcům požádat si dle pravidel Rady Kraje Vysočina o stipendium, které finančně pokryje zhruba třetinu nákladů spojených se studijním pobytem. Stipendium je poskytováno nejen pro Francii, ale i pro další partnerské regiony Kraje Vysočina, jako Dolní Rakousko, Finsko, Slovensko, Ukrajinu, Bělorusko nebo Čínu,“ doplnila radní Jana Fialová.


Do konce května 2017 byly podány dvě žádosti o stipendium a rada kraje je dnes schválila. Pravidla pro poskytování dotací fungují od roku 2013 a za tu dobu Kraj Vysočina podpořil studenty mířící do zahraničí celkovou částkou 150 000 korun.  • Jana Čermáková, odbor školství, mládeže a sportu
  • Jan Skála, odbor sekretariátu hejtmana
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz
 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 27.6.2017 / 27.6.2017

Počet návštěv: 4729
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek