Cesta: Titulní stránka > Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu


 

Kraj Vysočina vyhlašuje soutěž pro žáky základních škol Žijeme veřejnou dopravou

Dopravní prostředky
Jedinečnou příležitost zapojit se do soutěže Žijeme veřejnou dopravou, namalovat výstižný obrázek na A3 a vyhrát stavebnici Lego City nebo sportovní koloběžku mají teď žáci základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií v Kraji Vysočina.
 

 
 

„Cílem soutěže je podpořit zájem žáků o problematiku veřejné dopravy v Kraji Vysočina, zjistit, co vnímají jako nejpalčivější nedostatky veřejné dopravy a získat tak nové podněty, kam směřovat další rozvoj služeb v této oblasti a přilákat nové cestující,“ prozradil radní Kraje Vysočina pro oblast dopravy Jan Hyliš.


A jak se do soutěže zapojit? Stačí vytvořit výtvarné dílo formátu A3 a v něm výstižně a co nejpřesněji zachytit největší problém veřejné dopravy ve městě nebo vesnici, kde žijí, a navrhnout ideální prostředek veřejné hromadné dopravy. To vše do konce března, kdy přijímání soutěžních prací a přihlášek skončí. Soutěžící budou rozděleni do tří skupin podle věku a jejich dílka bude hodnotit porota v čele s předsedou krajským radním Janem Hylišem nebo náměstkem hejtmana Kraje Vysočina Pavlem Pacalem. „Budeme hodnotit originalitu zpracování a také vypovídající hodnotu zachyceného problému,“ doplnil radní Jan Hyliš s tím, že slavnostní vyhlášení a ocenění autorů tří nejlepších soutěžních děl v každé kategorii se uskuteční v dubnu v prostorách sídla Kraje Vysočina v Jihlavě.

Další detaily uvádí dokument Propozice soutěže, který je k dispozici pod touto tiskovou zprávou.


Mobilita založená pouze na dopravě osobními automobily přináší širokou škálu problémů jak v městských, tak i venkovských oblastech v Evropě. „Na situaci se snaží reagovat řada projektů, jakým je například evropský projekt RUMOBIL, ve kterém Kraj Vysočina společně s dalšími zahraničními partnery hledá nová řešení pro zkvalitnění veřejné dopravy, s důrazem na venkovské a méně zalidněné oblasti, které čelí problémům se stárnutím obyvatel a klesající demografickou křivkou,“ uvedl na závěr náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje a územního plánování Pavel Pacal.

 

Soutěží Žijeme veřejnou dopravou chce Kraj Vysočina motivovat mladé lidi s originálními nápady k tomu, aby se aktivně zapojovali do dění v regionu, a přispívá tak k naplňování principů místní Agendy 21.


Zdravý kraj

Rumobil

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Kraj Vysočina vyhlašuje soutěž pro žáky základních škol Žijeme veřejnou dopravou
 

Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 1.2.2017 / 1.2.2017

Počet návštěv: 6272
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu, 20/22, Rue du Commerce, 1000 Brusel Ixelles, Belgie, e-mail: info@vysocina.eu
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek