Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Kraj Vysočina vyhlašuje soutěž pro žáky základních škol Žijeme veřejnou dopravou

Dopravní prostředky
Jedinečnou příležitost zapojit se do soutěže Žijeme veřejnou dopravou, namalovat výstižný obrázek na A3 a vyhrát stavebnici Lego City nebo sportovní koloběžku mají teď žáci základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií v Kraji Vysočina.
 

 
 

„Cílem soutěže je podpořit zájem žáků o problematiku veřejné dopravy v Kraji Vysočina, zjistit, co vnímají jako nejpalčivější nedostatky veřejné dopravy a získat tak nové podněty, kam směřovat další rozvoj služeb v této oblasti a přilákat nové cestující,“ prozradil radní Kraje Vysočina pro oblast dopravy Jan Hyliš.


A jak se do soutěže zapojit? Stačí vytvořit výtvarné dílo formátu A3 a v něm výstižně a co nejpřesněji zachytit největší problém veřejné dopravy ve městě nebo vesnici, kde žijí, a navrhnout ideální prostředek veřejné hromadné dopravy. To vše do konce března, kdy přijímání soutěžních prací a přihlášek skončí. Soutěžící budou rozděleni do tří skupin podle věku a jejich dílka bude hodnotit porota v čele s předsedou krajským radním Janem Hylišem nebo náměstkem hejtmana Kraje Vysočina Pavlem Pacalem. „Budeme hodnotit originalitu zpracování a také vypovídající hodnotu zachyceného problému,“ doplnil radní Jan Hyliš s tím, že slavnostní vyhlášení a ocenění autorů tří nejlepších soutěžních děl v každé kategorii se uskuteční v dubnu v prostorách sídla Kraje Vysočina v Jihlavě.

Další detaily uvádí dokument Propozice soutěže, který je k dispozici pod touto tiskovou zprávou.


Mobilita založená pouze na dopravě osobními automobily přináší širokou škálu problémů jak v městských, tak i venkovských oblastech v Evropě. „Na situaci se snaží reagovat řada projektů, jakým je například evropský projekt RUMOBIL, ve kterém Kraj Vysočina společně s dalšími zahraničními partnery hledá nová řešení pro zkvalitnění veřejné dopravy, s důrazem na venkovské a méně zalidněné oblasti, které čelí problémům se stárnutím obyvatel a klesající demografickou křivkou,“ uvedl na závěr náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje a územního plánování Pavel Pacal.

 

Soutěží Žijeme veřejnou dopravou chce Kraj Vysočina motivovat mladé lidi s originálními nápady k tomu, aby se aktivně zapojovali do dění v regionu, a přispívá tak k naplňování principů místní Agendy 21.


Zdravý kraj

Rumobil

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
 • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
 • Kraj Vysočina vyhlašuje soutěž pro žáky základních škol Žijeme veřejnou dopravou
 

Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 1.2.2017 / 1.2.2017

Počet návštěv: 6471
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • ZlatáJeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • CzechPoint
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Čistá Vysočina
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek