Cesta: Titulní stránka > Servis pro podnikatele


 

Kraj Vysočina vyhlásil dva grantové programy na podporu podnikání

Fond Vysočiny
Podnikatelé z Vysočiny můžou opět dosáhnout na finanční podporu z krajského rozpočtu. Na svém březnovém zasedání Zastupitelstvo Kraje Vysočina schválilo dva grantové programy Fondu Vysočiny, které směřují právě do rozvoje podnikatelského prostředí v regionu. Jedná se o grantové programy Inovační vouchery a Prodejny regionálních produktů.
 

 
 

"Inovační vouchery jsou jedním z nástrojů naplňování regionální inovační strategie, jejímž cílem je rozvoj inovačního potenciálu kraje. V průběhu času je znát rostoucí zájem o tento grantový program, který umožňuje firmám realizovat takové kroky inovačního procesu, které nemohou například z důvodu chybějícího vybavení nebo znalostí provést samy,“  vysvětluje krajský radní pro oblast regionálního rozvoje Martin Hyský. 


O dotaci ve výši 50 až 200 tisíc korun mohou žádat nejen podnikatelské subjekty sídlící v Kraji Vysočina, ale i z ostatních českých regionů, a to za podmínky, že výsledky daného projektu budou sloužit nebo budou aplikovány v provozovně na území Kraje Vysočina. Dotace je směřována do odvětví zpracovatelského průmyslu (mimo potravinářského průmyslu) a vybraných informačních a komunikačních činností a je možné ji použít na vývoj produktu, nákup procesu nebo služby, testování nebo měření, na využití výzkumného zařízení, návrh nebo zhotovení prototypu a v neposlední řadě také na analýzu vhodnosti použití materiálu.


Druhým ze schválených programů je grantový program Prodejny regionálních produktů. Jeho cílem je podpora malých podnikatelských subjektů, zaměřujících se na prodej regionálních produktů, které jsou nebo se stanou součástí sítě Regionálních prodejen na Vysočině. Dotaci ve výši 30 – 150 tisíc korun je možné použít na nákup vybavení nebo zařízení prodejny, na stavební úpravy typu investice nebo na technické zhodnocení, realizované na vlastním majetku žadatele.


Výzvy obou jmenovaných grantových programů jsou spolu s kontakty a dalšími dokumenty potřebnými k podání žádosti na www.fondvysociny.cz. Žádosti je možné podávat v termínu od 2. do 20. 5. 2016, konzultovat své záměry mohou žadatelé už nyní.


  • Iveta Fryšová, vedoucí odboru regionálního rozvoje
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    tel.: 564 602 546, e-mail: frysova.i@kr-vysocina.cz

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Kraj Vysočina vyhlásil dva grantové programy na podporu podnikání
 

Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 1.4.2016 / 1.4.2016

Počet návštěv: 3161
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 



Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek