Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina


 

Kraj Vysočina vyhlásil 10. ročník odborné soutěže Bezpečná nemocnice

Bezpečná nemocnice
Kraj Vysočina vyhlásí další ročník celostátní soutěž Bezpečná nemocnice. „Je cílena na poskytovatele zdravotních služeb akutní, následné i dlouhodobé péče, kteří mají sídlo na území naší republiky. Do soutěže jsou přijímány jak projekty již realizované, tak i projektové záměry,“ říká hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek. Vyhlašovatelé soutěže rozhodli, že zastřešujícím tématem letošního ročníku pro soutěžící projekty i pro konferenci „Dny bezpečí“ bude téma „Bezpečí ve zdravotnictví – nekonečný příběh?"
 

 
 

Letošním ročníkem se vyhlašovatel chce zaměřit na otázku, kam se za 10 let posunula bezpečnost ve zdravotnictví, a proto je 10. ročník soutěže zaměřen na kritéria bezpečnosti z hlediska pacientů, zdravotnických pracovníků, další pohled může směřovat na výzvy v oblasti práva, lidských zdrojů nebo třeba v oblasti bezpečí prostředí. Tímto tématem chceme poskytovatele motivovat k předkládání konkrétních projektů zaměřených např. na řešení hygienických oblastí, dekubitů, MRSA, specifika klinických nebo ošetřovatelských procesů, kvalitu a bezbariérovost prostředí.

Kraj Vysočina, jako vyhlašovatel celostátní soutěže „Bezpečná nemocnice“, tak pokračuje v tradici vyhlášení hlavního tématu soutěže, které zohledňuje aktuální prioritu v oblasti bezpečí při poskytování zdravotních služeb. Termín podávání přihlášek do soutěže je 1. 7. – 31. 10. 2017.


Kritéria soutěže budou uveřejněna v tisku, na webových stránkách Kraje Vysočina a webových stránkách Spojené akreditační komise České republiky. Zaslané projekty budou předloženy hodnotící komisi, která určí jejich pořadí na základě bodového ohodnocení jednotlivých kritérií. 


Vítězné projekty budou odměněny cenou hejtmana Kraje Vysočina.

Společnost Johnson & Johnson, s. r. o., ocení projekty s nejvyšším hodnocením poroty na prvních šesti místech mimořádnou finanční cenou, a to ve výši 60 tisíc korun pro umístěného na 1. místě, 30 tisíc korun pro umístěného na 2. místě, 25 tisíc korun pro umístěného na 3. místě, 15 tisíc korun  pro umístěného na 4. místě a 10 tisíc korun pro umístěného na 5. a 6. místě. Finanční cena je určena na odborné vzdělávání vítězných projektových týmů.

Vyhlášení soutěže musí ještě schválit krajští zastupitelé.


  • tisk@kr-vysocina.cz

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Kraj Vysočina vyhlásil 10. ročník odborné soutěže Bezpečná nemocnice
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 13.6.2017 / 13.6.2017

Počet návštěv: 1522
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek