Cesta: Titulní stránka > Jan Břížďala - radní Kraje Vysočina > Tiskové zprávy


 

Kraj Vysočina uvolňuje další dva milióny korun na nákup ochranného materiálu pro nemocnice a sociální zařízení

Vedení Kraje Vysočina dnes schválilo navýšení kapitoly Krizová opatření o další dva milióny korun. Peníze jsou potřeba na okamžitý nákup nedostatkového ochranného materiálu pro krajské nemocnice a sociální zařízení. V současné době je třeba nakoupit různé druhy ochranných plášťů a obleků, jejichž zásoby v nemocnicích i v krajské rezervě minulý týden zásadně poklesly. „V minulém týdnu jsme museli z krajských strategických rezerv vypomoci přídělem ochranných obleků dvěma odběrovým stanovištím našich nemocnic. Stalo se to poprvé a jakmile budou nemocnice dozásobeny, materiál se do záložních krajských rezerv vrátí. Přesvědčili jsme se o tom, že mít vlastní zálohy zásob je strategické a správné rozhodnutí,“ informoval dnes náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast zdravotnictví Vladimír Novotný.
 

 
 

Dva milióny korun budou v následujících dnech použity na postupný nákup jednotek tisíc kusů ochranných plášťů. Vedle ochranných masek, které jsou však po vydezinfikování použitelné opakovaně, patří ochranné obleky k nejdražším využívaným ochranným pomůckám.

 

Kraj Vysočina už před týdnem uvolnil první dva milióny korun určené na nákup ochranného materiálu a na zajištění dofinancování provozu odběrových míst pěti krajských nemocnic. Není vyloučeno, že si zhoršující se epidemiologická situace vyžádá minimálně ještě jedno navýšení položky Krizové opatření. Jakékoli nákupy z této položky budou schváleny např. usnesením Krizového štábu Kraje Vysočina. Zásoby ochranného materiálu průběžně doplňují všechny krajské nemocnice i krajem zřizovaná sociální zařízení. 


  • tisk@kr-vysocina.cz
 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 27.10.2020 / 27.10.2020

Počet návštěv: 2256
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies