Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina


 

Kraj Vysočina: Střední technické školy čeká strojová modernizace za 57 milionů korun

Kraj Vysočina: Střední technické školy čeká strojová modernizace za 57 milionů korun
Kraj Vysočina, jako zřizovatel středního školství v regionu, obmění studentům a učňům technických oborů výukové strojové vybavení. Do roku 2014 by mělo dojít k pořízení nových CNC obráběcích strojů, 3D scannerů a tiskáren nebo klasických soustruhů a frézek. „Celkové náklady projektu „Od myšlenky k výrobku“ dosahují 57,3 milionu korun. S financováním pomůžou evropské peníze. Díky spolufinancování z Regionálního operačního programu Jihovýchod se náklady ze strany Kraje Vysočina dostanou na 15 procent, tudíž mluvíme o částce 8,6 milionu korun,“ uvedl Libor Joukl, náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast majetku.
 

 
 

Pro kompletní obměnu vybavení se Kraj Vysočina rozhodl z důvodu stáří strojů a s ním spojenými komplikacemi studentů a učňů při vstupu do zaměstnání. „Na tento fakt upozorňují nejen samotné školy, ale také vnímáme obdobné podněty od firem, které absolventy technických odborů zaměstnávají. Proto je modernizace nezbytným krokem. V kraji by měla být vytvořena celkem čtyři výuková centra technických odvětví,“ okomentovala Marie Kružíková, radní Kraje Vysočina pro oblast školství s tím, že se konkrétně jedná o Pelhřimov, Třebíč, Žďár nad Sázavou a Jihlavu. Kraj tak díky novému projektu naváže na stávající modernizaci z předešlých let. V letech 2011 a 2012 se např. podařilo vybavit 4 centra moderní měřící technikou celkem za 9,6 milionu korun. „Společně s novými stroji bude dodán také nový software. Nezbytností proto bude proškolení kantorů, kteří teorii a praxi vyučují,“ uzavřela radní Marie Kružíková.

 

Závěrečné slovo k projektu „Od myšlenky k projektu“ bude mít Zastupitelstvo Kraje Vysočina, které bude zasedat 26. června 2012 a bude rozhodovat o finančním zabezpečení projektu.

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Kraj Vysočina: Střední technické školy čeká strojová modernizace za 57 milionů korun
 

Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 13.6.2012 / 13.6.2012

Počet návštěv: 4258
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek