Logo

 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Kotlíkové dotace


 

Kraj Vysočina se podílí na mezinárodní výměně zkušeností záchranářů

HTU
Po roce se blíží svému závěru projekt mezinárodní výměny zkušeností v organizaci záchranných jednotek. Návštěva ukrajinských záchranářů na Vysočině, společné mezinárodní cvičení pro zvládání krizových situací i studie, která vyhodnocuje materiální, technické i finanční předpoklady zřízení Výcvikového střediska dobrovolných záchranářů v Zakarpatské oblasti Ukrajiny. To jsou výstupy projektu Help Team Ukraine, kterého se pod vedením Všeobecného záchranného střediska Zakarpatského regionu zúčastnila Vysočina, Slovensko a Maďarsko. Ojedinělý projekt byl podpořen v rámci nového grantového programu „Danube START“ Strategie EU pro Podunají.
 

 
 

„I vzhledem k naší dlouholeté spolupráci se Zakarpatskou oblastí Ukrajiny jsme uvítali, když nás naši ukrajinští partneři oslovili a my se mohli podílet na předání zkušeností a příkladů dobré praxe z fungování integrovaného záchranného systému. Především propracovaný systém spolupráce i vzdělávání dobrovolných a profesionálních hasičů naše partnery zaujal a vzhledem k připravované reorganizaci záchranných jednotek může být funkčním základem pro další vývoj záchranných sborů na Ukrajině,“ uvedl Martin Hyský, radní Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje a územního plánování.

 

Ve spolupráci s dobrovolnými i profesionálními hasiči Kraj Vysočina a Pardubický kraj společně vyčlenili peníze z rozpočtů a za celkem 300 tisíc korun nakoupí 12 sad osobních ochranných prostředků pro hasiče z Užhorodu a Mukačeva. Sady tvoří přilby včetně nátylníků, zásahové oděvy, rukavice i obuv.


  • e-mail:tisk@kr-vysocina.cz


STARTEU

 

Kraj Vysočina se podílí na mezinárodní výměně zkušeností záchranářů

 
 
Zodpovídá: Ing. Radim Hošek
Vytvořeno / změněno: 31.3.2016 / 31.3.2016

Počet návštěv: 5476
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek