Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina > Tiskové zprávy


 

Kraj Vysočina se připojil k Evropskému týdnu mobility

Kraj Vysočina se připojil k Evropskému týdnu mobility
V termínu od 16. do 22. září proběhl 18. ročník EVROPSKÉHO TÝDNE MOBILITY, tentokrát na téma bezpečná chůze a jízda na kole, s heslem Projdi se s námi! „Evropský týden mobility reaguje na neustále se zvyšující problémy spojené s nárůstem automobilové dopravy a nabízí informace o možných alternativách. Smyslem udržitelné mobility je zavádění opatření směřujících k udržitelné dopravě a motivace občanů vyzkoušet i jiné způsoby dopravy než automobil. Jsem rád, že se Kraj Vysočina k akci připojil opět ve všech pěti okresních městech,“ uvedl krajský radní a zároveň politik projektu Zdravý Kraj Vysočina a MA21 Martin Hyský.
 

 
 

V Havlíčkově Brodě, Pelhřimově, Třebíči, Jihlavě a Žďáře nad Sázavou měli lidé možnost prohlédnout si a dozvědět se více o elektromobilech a hybridních vozech. Součástí prezentace bylo mimořádně auto na vodíkový pohon. K vidění a vyzkoušení byla také elektrická kola nebo nákladní kargokola, která by mohla vyřešit problém se zásobováním památkových nebo těžko dostupných míst, mezi dětmi byl největší zájem o elektrickou koloběžku. Zájemcům byl představen systém sdílení kol a aut, který už je na mnoha místech nedílnou součástí života ve městě. U stánku Besip bylo možné ověřit si své znalosti o silničním provozu a vyzkoušet si chůzi se speciálními brýlemi simulujícími třeba únavu nebo opilost.  


Projekt Podpora čisté mobility v Kraji Vysočina, který je spolufinancován Státním fondem životního prostředí České republiky na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.  


zdravý kraj

mžp

ETM

ETM

ETM

ETM

ETM

  • Gabriela Šmikmátorová, odbor regionálního rozvoje
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysoicna.cz

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Kraj Vysočina se připojil k Evropskému týdnu mobility
 

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 23.9.2019 / 23.9.2019

Počet návštěv: 2595
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek