Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina


 

Kraj Vysočina se prezentoval na Světovém dni cestovního ruchu v Nitře

Prezentace Kraje Vysočina
V hlavním městě partnerského regionu Kraje Vysočina v Nitře se v závěru září uskutečnil Světový den cestovního ruchu s podtitulem sbližování národů a kultur. Několikadenní akce přinesla možnost prezentovat a propagovat partnerské regiony Nitranského samosprávného kraje. Kraj Vysočina se v rámci programu a za podpory radního Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje Martina Hyského prezentoval na Svatoplukově náměstí v Nitře i na tamější univerzitě.
 

 
 

„V případě slovenského regionu využíváme výhodu minimální jazykové bariéry a pravidelně vysíláme na Slovensko studenty středních škol na soutěže i na praxi. Dlouhodobě a úzce spolupracujeme i v oblasti cestovního ruchu,“ připomněl krajský radní Martin Hyský.


Prezentace na Svatoplukově náměstí v Nitře přiblížila Kraj Vysočina, ale také bulharský Vrač i partnerská města Nitry – Spišskou Novou Ves, Kroměříž, České Budějovice ale i polskou Zielenou Goru. Uskutečnil se také worskhop zaměřený na vyhodnocení projektu Evropa pro občany a nechyběla ani představení realizovaných projektů a plánování nových společných projektů za účelem další komunikace, partnerství i sbližování národů a kultur.


Součástí programu prvního dne byla také návštěva archeologické lokality Martinský vrch, který byl osídlený několika kulturami už v pravěku. V současnosti jsou zde k vidění pozůstatky starého slovanského hradiště o rozloze 20 hektarů.


Druhý den se partnerské regiony i města prezentovali na Univerzitě Koštantína filozofa v Nitře. Hodinovou prezentaci o cestovním ruchu na Vysočině si pro studenty i veřejnost připravil ředitel krajské příspěvkové organizace Vysočina Tourism Tomáš Čihák. Publiku představil historii, přírodu, kulturní dědictví i zajímavá místa k návštěvě.


Kraj Vysočina a Nitranský samosprávný kraj jsou partnerskými regiony od roku 2006. Spolupracují především v oblasti školství, kultury, vědecko-technické, hospodářského rozvoje, zemědělství, cestovního ruchu i ochrany a správy životního prostředí.


  • Jiří Wiche, odbor sekretariátu hejtmana
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    tel.: 564 602 338, e-mail: wiche.j@kr-vysocina.cz


 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Kraj Vysočina se prezentoval na Světovém dni cestovního ruchu v Nitře
 

Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 29.9.2016 / 29.9.2016

Počet návštěv: 5127
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek