Cesta: Titulní stránka > Rodinný a sociální portál


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Kraj Vysočina se na Velký pátek rozsvítí modře

Kraj Vysočina se na Velký pátek rozsvítí modře
Kraj Vysočina vyjádří podporu osobám s poruchami autistického spektra. Učiní tak během Světového dne zvýšení povědomí o autismu, který připadá na 2. dubna. Tento den bude modře nasvíceno sídlo kraje a Kraj Vysočina se tak připojí k již VIII. ročníku celorepublikové kampaně s názvem Česko svítí modře, která je dílem organizace Naděje pro autismus. Doufáme, že se k této aktivitě připojí i další instituce z Vysočiny, poskytovatelé sociálních služeb, další organizace ale i široká veřejnost.
 

 
 

Modrým nasvícením však možnosti vyjádření podpory autismu zdaleka nekončí. V týdnu od 5. do 9. dubna bude svoji podporu osobám s poruchami autistického spektra moci vyjádřit každý, kdo si oblékne modré oblečení. Právě v tomto smyslu vznikla výzva Obleč se do modré a podpoř osoby s autismem, kterou ve spolupráci s hejtmanstvím vyhlásil realizační tým projektu s názvem Zkvalitnění péče o osoby s poruchami autistického spektra v Kraji Vysočina. Výzvy se zúčastní nejen zaměstnanci odboru sociálních věcí Krajského úřadu Kraje Vysočina, ale také tři příspěvkové organizace, které jsou do projektu zapojeny. Jde o Domov Jeřabina Pelhřimov, Domov Kamélie Křižanov a Domov ve Zboží, jež poskytují péči osobám s poruchami autistického spektra. Účast přislíbily také další subjekty ze sociální oblasti.


Výzva bude vyhlášena na facebookovém profilu Kraje Vysočina, kde bude moci veřejnost sdílet fotografie modře laděného outfitu. Těmito aktivitami chceme zdůraznit, že péče o osoby s poruchami autistického spektra nepočká po odeznění pandemie, ale je trvalá. Zároveň upozorňujeme širokou veřejnost, že Kraj Vysočina se chce stát iniciátorem podpory osob s autismem v domácím prostředí, ale i v sociálních službách na Vysočině a celé České republice, dodal radní Kraje Vysočina za sociální oblast Jan Tourek, který nad touto aktivitou převzal záštitu.


Foto: Kraj Vysočina se k republikové kampani Česko svítí modře připojil už v roce 2019

modrá

  • Táňa Křížová, odbor sociálních věcí
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz 

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 30.3.2021 / 30.3.2021

Počet návštěv: 3012
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies