Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina


 

Kraj Vysočina prodloužil příslib až 30 miliónů korun pro vzletovou dráhu letiště Henčov

Letadlo
Krajští zastupitelé dnes rozhodli prodloužit smlouvu o spolupráci se statutárním městem Jihlava. Dohoda souvisí s plánovanou výstavbou zpevněné vzletové a přistávací dráhy letiště Jihlava – Henčov. Platnost stávající smlouvy, která obsahuje finanční podíl Kraje Vysočina ve výši do 30miliónů korun, z roku 2014 končí se závěrem letošního roku.
 

 
 

„Město Jihlava mělo v plánu vzletovou dráhu postavit do konce letošního roku, vzhledem k problémům při majetkové přípravě pozemků i k prodloužení schvalovacího procesu odůvodnění podlimitní veřejné zakázky v Zastupitelstvu města Jihlava, požádalo statutární město Jihlava o prodloužení doby trvání smlouvy o spolupráci,“ vysvětlil náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast dopravy Libor Joukl. Předpokládá se, že stavba zpevněné vzletové dráhy se bude realizovat v příštím roce a nový termín dodatku smlouvy počítá se spoluprací Kraje Vysočina a Města Jihlavy do termínu 31. 12. 2019. Z uzavřené smlouvy i následného dodatku vyplývá krajský závazek zabezpečit projektovou dokumentaci pro celkovou realizaci záměru a také podílet se maximálně částkou 30 miliónů korun na realizaci první etapy projektu.


Plán vybudovat na letišti Jihlava – Henčov zpevněnou vzletovou dráhu podporuje zvýšení bezpečnosti leteckého provozu, turistické atraktivity Kraje Vysočina, zlepšení využitelnosti letiště Jihlava a v neposlední řadě také rozšíření možností Integrovaného záchranného systému Kraje Vysočina. Modernizaci letiště by uvítaly i komerční firmy z krajského města, které by tak mohly mít větší podnikatelské příležitosti a možnosti. Zpevněnou přistávací dráhu zatím nemá žádné civilní letiště na Vysočině.


 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Kraj Vysočina prodloužil příslib až 30 miliónů korun pro vzletovou dráhu letiště Henčov
 

Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 13.9.2016 / 13.9.2016

Počet návštěv: 2152
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek