Cesta: Titulní stránka > Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu


 

Kraj Vysočina přivezl Ozvěny Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů do Bruselu

Ozvěny MFDF
Už potřetí Ozvěny festivalu dokumentárních filmů Jihlava doputovaly do Bruselu. České centrum v Bruselu ve spolupráci se Zastoupením Kraje Vysočina v Bruselu, městem Jihlava a bruselským artovým kinem Nova naplánovaly promítání autorských dokumentárních filmů ve dnech od 4. do 22. února 2015 v kině Nova a v Evropském parlamentu. Oficiálního zahájení v europarlamentu se osobně účastnila také eurokomisařka Věra Jourová nebo europoslanec Pavel Poc, oba nad akcí převzali záštitu. Podle hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka patří bruselské Ozvěny MFDF mezi důležité prezentace kraje v zahraničí, potěšující je stále větší zájem diváků o vybrané promítané dokumenty.
 

 
 

Součástí letošního zahájení byl také slavnostní křest knihy Generace Jihlava, kterou vydalo nakladatelství Větrné mlýny a v Bruselu ji představila nejen hejtmanovi Kraje Vysočina Jiřímu Běhounkovi Michaela Velčková.  Titul reflektuje dílo šesti významných českých dokumentaristů, jejichž tvorba se pojí s jihlavským festivalem. Samotné promítání otevřel snímek „Evaporating Borders“ (Mizející hranice) režisérky Ivy Radivojevič. Tato do pěti aktů rozdělená filmová esej přibližuje ze subjektivního hlediska prostoupeného sociologickými poznatky fenomén emigrantství jako žitou zkušenost.

Festival pokračuje pod dohledem jeho ředitele Marka Hovorky v kině NOVA až do 22. února Na programu je mimo jiné český snímek „Gottland“, který je inspirován knihou polského spisovatele Mariusze Szczygieła a přináší nový pohled na životy českých osobností 20. století tak, jak je viděla pětice českých dokumentaristů. Jedna z autorek, Rozálie Kohoutová, přijede osobně o snímku pohovořit. Program letošních Ozvěn nabídne celkem sedmnácti filmů z programu 18. ročníku Ji.hlavy, s důrazem na výrazné tituly ze všech hlavních soutěžních sekcí. Chybět nebude ani vítězný titul České radosti, snímek K oblakům vzhlížíme od Martina Duška, který nedávno získal Cenu filmové kritiky v kategorii Nejlepší dokument.

Kraj Vysočina patří k pravidelným partnerům Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Jihlava a spoluorganizátorům bruselských Ozvěn.

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Kraj Vysočina přivezl Ozvěny Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů do Bruselu
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 6.2.2015 / 6.2.2015

Počet návštěv: 4854
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu, 20/22, Rue du Commerce, 1000 Brusel Ixelles, Belgie, e-mail: info@vysocina.eu
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek