Cesta: Titulní stránka > Mládež a sport


 

Kraj Vysočina přispěje na dvě zvedací plošiny na vlakových nástupištích v Okříškách a Horní Cerekvi

Kraj Vysočina přispěje na dvě zvedací plošiny na vlakových nástupištích v Okříškách a Horní Cerekvi
Kraj Vysočina přispěje 72 tisíci korunami na nákup dvou ručních zdvihacích plošin pro imobilní cestující v železničních stanicích Okříšky a Horní Cerekev. “Kraj Vysočina je jedním z řady dárců, kteří chtějí zjednodušit cestování pohybově handicapovaným. Plošiny by se měly na obou vybraných perónech objevit na začátku března příštího roku,“ uvedl náměstek hejtmana kraje Vysočina Libor Joukl.
 

 
 

Mobilní zvedací plošiny jsou na Vysočině podle informací zveřejněných na www Českých drah ve stanicích v Havlíčkově Brodě, Jihlavě, Kostelci u Jihlavy, Přibyslavi, Světlé nad Sázavou, Telči, Třebíči, Žďáru nad Sázavou a v Pelhřimově. „Zde byla plošina pořízena také s přispěním dotace z projektu Zdravé město,“ uvedl hejtman kraje a zastupitel města Pelhřimov Jiří Běhounek. „Vítám tuto aktivitu nejen z hlediska ochrany životního prostředí, protože přispívá k popularizaci ekologické železniční dopravy, tak i z pohledu zastupitele Okříšek, kde se rozšíří nabídka služeb pro handicapované spoluobčany a další návštěvníky,“ konstatoval radní kraje Vysočina pro oblast životního prostředí Zdeněk Ryšavý.

 

Mobilní zvedací plošiny českého výrobce budou pořízeny ze sdružených příspěvků kraje Vysočina, měst Horní Cerekev a Okříšky, Českých drah, Správy železniční dopravní cesty a Konta Bariéry. „Každý ze jmenovaných zná problematiku cestování po dráze z jiného úhlu, a tak lze předpokládat, že výběr umístění plošin v přestupních stanicích byl šťastný a přesný,“ doplnil Libor Joukl. Pořizovací cena jedné ruční zdvihací plošiny pro cestující na vozíku do a z vlaku se pohybuje kolem 150 tisíc korun.

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Kraj Vysočina přispěje na dvě zvedací plošiny na vlakových nástupištích v Okříškách a Horní Cerekvi
 

Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 2.11.2010 / 2.11.2010

Počet návštěv: 7596
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek