Další informace

 
 

Doporučujeme

Naše bannery a ikonky pro vaše stránky:
  • Odkaz na zřizovatele
  • Fond Vysočiny
 
 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro příspěvkové organizace


 

Kraj Vysočina předal po ročním předsednictví řízení Evropského regionu Dunaj-Vltava regionu Horní Rakousko

Kraj Vysočina předal po ročním předsednictví řízení Evropského regionu Dunaj-Vltava regionu Horní Rakousko
Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek s náměstkem pro regionální rozvoj a územní plánování Pavlem Pacalem ve středu 10. ledna na zámku v Kamenici nad Lipou předali předsednictví Evropského regionu Dunaj-Vltava dalšímu partnerskému regionu – Hornímu Rakousku. Pomyslnou předsednickou štafetu slavnostně převzal Markus Achleitner, zemský radní pro oblast hospodářství. Od založení Evropského regionu Dunaj-Vltava („dále jen ERDV“) v roce 2012 se Horní Rakousko ujímá vedení pracovního uskupení sedmi partnerských regionů ze tří zemí již podruhé.
 

 
 

„Během svého předsednictví se Kraj Vysočina zaměřil především na aktivity na podporu komunitního rozvoje malých obcí, které jsou pro celý region typické. Pod mottem „ERDV jako aktivní a soudržný region“ byla k tomuto tématu zorganizována konference, dvě poznávací cesty pro starosty a angažované obyvatele po příkladech dobré praxe, soutěž „Vesnice ERDV“ nebo středoškolská soutěž o nejlepší dílo charakterizující právě evropský region“, shrnuje Pavel Pacal, náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro regionální rozvoj a územní plánování.


V průběhu roku se ERDV představil v jednotlivých regionech při akcích na podporu čistého životního prostředí, Dnech sousedů nebo Dnech seniorů a také v rámci Evropského dne jazyků, kdy je již tradičně podporována výuka jazyka sousedů, tedy výuka němčiny v českých regionech a češtiny v německy mluvících regionech. Podle slov Pavla Pacala je na těchto akcích velký zájem o publikace vydávané evropským regionem: „Na publikaci mapující nejlepší cyklotrasy v ERDV nově navazuje obdobná publikace pro pěší turisty a pro rok 2019 je v plánu kuchařka věnovaná tradičním receptům partnerských regionů.“  

.

„V průběhu vysočinského předsednictví proběhla také řada aktivit vedoucích k nastavení nového střednědobého prioritního tématu „ERDV – prostor pro Společnost 4.0“.  Ve snaze maximalizovat dopady na co nejširší veřejnost, byly při přípravě nové střednědobé strategie, která se zaměřuje na oblast cestovní ruchu, zdravotnictví, Průmysl 4.0 a další navazující témata, zohledněny názory více než stovky odborníků z oblasti vzdělávání, vědy a výzkumu nebo podnikatelského sektoru a více než 250 zástupců obcí z celého evropského regionu“, dodává Pavel Pacal.

Aktivity pro naplňování nového prioritního tématu budou zahájeny v roce 2019 pod vedením Horního Rakouska


erdv

erdv

erdv

erdv

  • Iveta Fryšová a Ivona Hájková, odbor regionálního rozvoje
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Kraj Vysočina předal po ročním předsednictví řízení Evropského regionu Dunaj-Vltava regionu Horní Rakousko
 

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 11.1.2019 / 11.1.2019

Počet návštěv: 1347
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek