Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina


 

Kraj Vysočina pošle peníze na sportovní a volnočasové aktivity handicapovaných

Kraj Vysočina pošle peníze na sportovní a volnočasové aktivity handicapovaných
Rada Kraje Vysočina schválila peníze pro neziskové organizace zabezpečující celoroční pravidelný program pro handicapované děti, mládež i dospělé. „Podmínkám pro přidělení dotace vyhovělo všech 15 žadatelů, a ti si na svou činnost v letošním roce rozdělí částku 416 tisíc korun. Peníze budou organizacím v souladu s pravidly vyplaceny až v roce 2018,“ upřesnila krajská radní Jana Fialová, do jejíž gesce patří oblast školství, mládeže a sportu. Krajská dotace pomůže například s pořádáním turnajů v boccie, s přípravou na plavecké závody nebo s nejrůznějšími poznávacími cestami spojenými s kulturním programem i ochranou přírody.
 

 
 

Spolek Zvoneček z Pelhřimova využije peníze mimo jiné na masáže pro handicapované a wellness, Klub „Úsměv“ ze Žďáru nad Sázavou zase pořádá pro své členy výlety s návštěvou muzikálů nebo tematické tvořivé dílny. Dalším úspěšným žadatelem je Handicap Sport Club z Velkého Meziříčí, který se věnuje sportovním aktivitám jako je boccia, curling nebo plavání včetně přípravy na plavecké závody handicapovaných. Dotace půjdou také na tréninky a turnaje v Showdownu, neboli aplikovaném stolním tenisu pro nevidomé, který pořádá jihlavská Organizace nevidomých.

 

Obecně prospěšná společnost Portimo z Nového Města na Moravě organizuje pro děti i dospělé s handicapem už druhým rokem hiporehabilitace a pacovské Centrum Lada se snaží přiblížit dětem svět přírody, a to například návštěvou psího útulku v Táboře nebo Parazoo ve Vlašimi.

 

V roce 2015 podpořil Kraj Vysočina projekty neziskových organizací zabezpečujících celoroční aktivity pro handicapované ve výši 361 780 korun a v roce 2016 ve výši 394 900 korun.


  • Jana Čermáková, odbor školství, mládeže a sportu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Kraj Vysočina pošle peníze na sportovní a volnočasové aktivity handicapovaných
 

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 3.5.2017 / 3.5.2017

Počet návštěv: 1928
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek