Cesta: Titulní stránka > Pavel Franěk - 1. náměstek hejtmana Kraje Vysočina


 

Kraj Vysočina podporuje dobrovolnictví

Kraj Vysočina podporuje dobrovolnictví
Zpřísněná hygienická opatření, roušky, online přenos - taková byla letošní konference k tématu dobrovolnictví a nesla název Dobrovolnictví jako součást života na Vysočině. Konala se v minulém týdnu v improvizovaném studiu v sídle Kraje Vysočina.
 

 
 

„V této nelehké době stále více vnímáme významnou roli dobrovolníka v systému zdravotních a sociálních služeb. Prostor pro dobrovolníka je v neformální pomoci lidem izolovaných v domácnosti, například donáškou nákupů a léků v době pandemie,“ říká Jiří Bína, vedoucí krajského oddělení sociálních služeb.

V pořadí třetí neformální setkání odborníků dané oblasti, koordinátorů dobrovolníků, široké veřejnosti a samotných dobrovolníků, se stalo prostorem pro sdílení zkušeností dobré praxe, diskusí o aktuálních tématech a trendech v dobrovolnictví.

 

Konference se konala v rámci projektu „Podpora a rozvoj sociální práce v Kraji Vysočina, reg. č. projektu: CZ.03.2.63/0.0./0.0/15_007/0007828“, financováno z OPZ a ze státního rozpočtu. „Díky evropské podpoře jsme mohli zřídit funkční místo krajského koordinátora dobrovolnických aktivit, který zaštiťuje klíčovou aktivitu, a to  Podporu dobrovolnické služby,“ vysvětluje Martin Jelínek, úředník na úseku sociální práce krajského oddělení sociální ochrany a prevence.

 

Kromě prezentace krajských projektů se ve studiu vystřídali další hosté: Jakub Dostál z Vysoké školy polytechnické Jihlava, Daniela Dokulilová z Centra pro rodinu Vysočina a aktivní dobrovolník Filip Šutr.

Se svými online příspěvky vystoupili například Nataša Diatková z Ministerstva vnitra, Martin Oberbauer ze spolku Wiener Hilfswerk z Rakouska nebo Lucie Křivánková z Regionálního dobrovolnického centra Moravskoslezského kraje v Ostravě. O pejscích z jihlavské nemocnice hovořila Petra Humlerová, která má praktické zkušenost s canisterapií, jako léčebnou metodou.

 

„I když jsme se nemohli osobně potkat, tak jak tomu bylo v minulých letech, myslím si, že i tato forma setkání bude mít zelenou. Připojeno bylo kolem 60 uživatelů, prostřednictvím chatu jsme vedli diskusi přímo ve studiu i na dálku, reakce od veřejnosti byly povzbuzující, což nám dodává energii a motivaci do budoucna. Celý záznam bude možné zhlédnout na rodinném a sociálním portálu kraje, pod záložkou dobrovolnictví,“ dodala závěrem Irena Hambálková, koordinátorka dobrovolníků a garantka projektu z oddělení sociální ochrany a prevence.


dobrovolnictví

dobrovolnictví

logo

  • Více informací Irena Hambálková, koordinátorka projektu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz 
 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 26.10.2020 / 26.10.2020

Počet návštěv: 2963
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies