Cesta: Titulní stránka > Počin roku


 

Kraj Vysočina podpořil ženy při hledání zaměstnání

Kraj Vysočina podpořil ženy při hledání zaměstnání
Tento týden se naposledy sešlo osm žen na Podpůrné skupině v Jihlavě. Uzavřel se tím cyklus setkávání a sdílení životních příběhů, zkušeností a cest. Zkušené lektorky, Gestalt koučky Kristina Špryňarová Gotteltová a Petra Prest, ženám pomohly propojit jejich profesní a soukromý život. Ženy se ohlížely po svých předcích, jaké profese se v jejich rodinách vyskytovaly, v jakém prostředí vyrůstaly, čím v dětství chtěly být apod. Hledaly 10 klíčových okamžiků ve svém životě a na základě něj vyprávěly svůj životní příběh.
 

 
 

„Měla jsem možnost mluvit velmi otevřeně o tom, co si myslím, co cítím, co chci, to se mi v normálním životě často nepodaří,“ uvedla jedna z účastnic podpůrné skupiny. „Na skupině jsem cítila pochopení a sdílení s ostatními ženami,“ pokračovala její kolegyně. „Pochopila jsem, že není důležité, jak velký problém je, ale jak se k němu člověk postaví a zvládne ho,“ přidala se v závěrečném hodnocení další účastnice setkání.

 

Všechny ženy, které absolvovaly Podpůrnou skupinu, obdržely osvědčení a podaly zpětnou vazbu prostřednictvím evaluačních dotazníků. Z nich vyplývá všeobecná spokojenost, přínosnost a zároveň potřeba se podobným aktivitám věnovat i do budoucna. „Hodnocení lektorek bylo výborné a forma skupinového sdílení velmi pozitivně hodnocena,“ uvedla koordinátorka akce Soňa Krátká.

 

Osm setkání podpůrné skupiny se uskutečnilo v dubnu a květnu v rozsahu 16 hodin. Klíčová aktivita byla již podruhé pořádána v rámci krajského projektu „Rovnost šancí na Vysočině“, financovaného z prostředků ESF. Zkušenosti z těchto podpůrných skupin budou zachyceny též v brožuře č. 5 - Jak pomoci ženám v obtížné situaci. Více o Podpůrné skupině a mnoha dalších prorodinných tématech na Rodinném portále Kraje Vysočina - http://www.kr-vysocina.cz/rodinny_portal.asp .

 

  • Více informací koordinátorka projektu Soňa Krátká, tel.: 734 694 501
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Kraj Vysočina podpořil ženy při hledání zaměstnání
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 30.5.2014 / 30.5.2014

Počet návštěv: 3942
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek