Cesta: Titulní stránka > Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu


 

Kraj Vysočina podpoří účast na mistrovství veteránů v orientačním běhu i evropském šampionátu v benčpresu

Medaile
Jednou ze schválených rozpočtových položek Kraje Vysočina na letošní rok jsou i finance, které nadějné sportovce z Vysočiny podpoří v účasti na sportovních mistrovstvích. Poslední dvě schválené žádosti podal UNITOP Sportovní klub policie Žďár nad Sázavou, který vyšle s pomocí krajských prostředků tři své členy do Estonska na srpnové MS veteránů v orientačním běhu, a Powerlifting Jihlava, který vysílá na ME mužů a žen v benčpresu na Island jednoho nadějného závodníka.
 

 
 

„Krajská dotace pomůže sportovcům ze 40 % s pokrytím nákladů souvisejících s účastí na mistrovstvích v zahraničí, uvedla radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová s tím, že finanční náročnost často omezuje nadějné talenty, a to se Kraj Vysočina snaží svou podporou eliminovat.


Světového mistrovství veteránů v orientačním běhu se v estonském Tallinu ve druhém srpnovém týdnu zúčastní téměř 3400 sportovců i sportovkyň ze 41 států světa ve věkových kategoriích 35 až 90 let.


Na Mistrovství Evropy mužů a žen v benčpresu v Reykjanesbaeru v Islandu se ve druhé polovině srpna představí jediný nominovaný závodník z Vysočiny Milan Selinger. „Na šampionátu poměří síly přes 60 mužů a více než 30 žen. Českou republiku budou reprezentovat celkem čtyři sportovci. Po mistrovství světa pro nás Evropa představuje vrcholné závody,“ uvedl Tomáš Šárik z Powerlifting Jihlava. Členové spolku mají na kontě řadu úspěchů. Například David Lupač je trojnásobným juniorským mistrem světa a loňský bronzový z Mistrovství Evropy. Společně s Tomášem Šárikem, který byl letos na Mistrovství Evropy stříbrný, je nominovaný na Mistrovství světa, které se uskuteční letos na podzim v Orlandu.


Kraj Vysočina poskytuje podporu účasti na sportovních mistrovstvích od roku 2006. Jen za letošní rok už Rada Kraje Vysočina schválila 24 žádostí v celkové výši 345 751 korun.


 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Kraj Vysočina podpoří účast na mistrovství veteránů v orientačním běhu i evropském šampionátu v benčpresu
 

Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 26.7.2016 / 26.7.2016

Počet návštěv: 4493
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu, 20/22, Rue du Commerce, 1000 Brusel Ixelles, Belgie, e-mail: info@vysocina.eu
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek