Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Kraj vysočina podepsal s Jihočeským a Jihomoravským krajem a s Dolním Rakouskem společný Pracovní program na další čtyři roky

Kraj vysočina podepsal s Jihočeským a Jihomoravským krajem a s Dolním Rakouskem společný Pracovní program na další čtyři roky
Kraj Vysočina společně s Jihomoravským a Jihočeským krajem a spolkovou zemí Dolní Rakousko podepsaly Hluboké nad Vltavou společný Pracovní program pro roky 2022–2025. Ten vychází ze vzájemných dohod o spolupráci z roku 2002 a stanoví další formu spolupráce všech zapojených regionů, společné zájmové oblasti a témata i náplň činnosti jednotlivých odborných pracovních skupin.
 

 
 

Slavnostnímu podpisu dokumentů předcházelo pracovní jednání představitelů jednotlivých krajů. Všichni se shodli na potřebě pokračovat ve spolupráci, která je přínosem hlavně při výměně informací a zkušeností na jednotlivá odborná témata. Dalším přínosem je budování dobrých sousedských vztahů mezi Českou republikou a Rakouskem. Celkem třináct odborných pracovních skupin se zaměřuje na výměnu informací k tématům vodního hospodářství, zemědělství a lesnictví, ochrany přírody a životního prostředí, hospodářství a digitalizace, vědy a výzkumu, cestovního ruchu, zdravotnictví a sociální oblasti, ochraně před katastrofami, dále k dopravě, územnímu plánování, regionální politice EU, kultuře, vzdělávání i sportu, to vše s možným využitím evropských fondů.


„Zejména v současné době je přeshraniční spolupráce velice důležitá, protože podporuje dobré sousedské a mezilidské vztahy,“ řekl při podpisu hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek a připomněl, že konkrétním úspěšným příkladem této spolupráce je 13 ročníků Mladé univerzity Waldviertel–Vysočina, která umožňuje setkávání a navázání kontaktů především u mladé generace.


Stále platí také Dohoda o přeshraniční spolupráci v oblasti zdravotnické záchranné služby. Ta upravuje podmínky pro zásah zdravotnických posádek na území jiného kraje i například to, do které nemocnice v případě zásahu cizí posádky bude pacient převezen. Kraj Vysočina se v roce 2018 připojil k už dříve uzavřeným dohodám zdravotnických služeb Jihočeského a Jihomoravského kraje s Dolním Rakouskem. Na Vysočině se zásahy podél hranice týkají posádek v Jemnici, částečně v Moravských Budějovicích a v Telči.


3 + 1

3 + 1

3 + 1

 • Zbyněk Čech, odbor sekretariátu hejtmana
  Krajský úřad Kraje Vysočina
 • tisk@kr-vysocina.cz 

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 23.9.2022 / 23.9.2022

Počet návštěv: 541
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • Zlatá jeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • CzechPoint
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Čistá Vysočina
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies