Cesta: Titulní stránka > Zahraniční vztahy


 

Kraj Vysočina podepsal s agenturou ČAS dohodu o spolupráci v oblasti BIM

Kraj Vysočina podepsal s agenturou ČAS dohodu o spolupráci v oblasti BIM
Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek dnes v Praze v rámci Summitu Koncepce BIM podepsal dohodu o spolupráci mezi Českou agenturou pro standardizaci (ČAS) a Krajem Vysočina. Spolupráce se týká přípravy na zavedení metody BIM v Kraji Vysočina. „Kraj se už nyní připravuje na splnění povinností souvisejících s touto metodou, a proto realizuje dva pilotní projekty. Konkrétně se jedná o projekty nazvané EDUBIM a IDEA-BIM,“ přiblížil hejtman Jiří Běhounek. Během realizace obou projektů poskytne agentura ČAS zaměstnancům kraje informační a metodickou podporu. Výsledkem by mělo být získání zkušeností a příkladů dobré praxe, což výrazně usnadní zavedení metody BIM na krajské úrovni.
 

 
 

„Těšíme se na spolupráci s leadrem v oblasti digitalizace veřejné správy, kterým Kraj Vysočina bezesporu je,“ zmínil při podpisu dohody generální ředitel agentury ČAS Zdeněk Veselý a pokračoval: „Hlavním cílem pilotních projektů je získat odbornou zpětnou vazbu z praxe na připravované metodiky tak, abychom do nich nové poznatky obratem zapracovali. Zde je vysoký předpoklad, že zpětná vazba bude velmi přínosná“.


Projekt EDUBIM, financovaný z prostředků Fondu malých projektů, vznikl ve spolupráci s Dolním Rakouskem za účelem zpracování podrobné procesní analýzy implementace metody BIM v oblasti silničního hospodářství. 


 „Mezi aktivity projektového záměru IDEA-BIM je zahrnuto pořízení podrobné evidence vybraných nemovitostí ve vlastnictví kraje, vzdělávání zaměstnanců v metodě BIM a stanovení priorit modernizace Páteřní silniční sítě Kraje Vysočina,“ vysvětluje konkrétní dopady projektu náměstek hejtmana pro ekonomiku a majetek Martin Kukla. V současné době IDEA-BIM prochází hodnocením v rámci výzvy Operačního programu Zaměstnanost.


Co je to BIM? – více informací o metodě BIM (Building Information Modelling / Building Information Management)  lze získat na webových stránkách agentury ČAS.


BIM

BIM

BIM

BIM

  • Radek Handa, odbor dopravy a silničního hospodářství
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz 
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Kraj Vysočina podepsal s agenturou ČAS dohodu o spolupráci v oblasti BIM
 

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 21.11.2019 / 21.11.2019

Počet návštěv: 1082
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 13.00–16.00, středa: 8.00–11.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek