Cesta: Titulní stránka > Informační technologie


 

Kraj Vysočina plánuje v Bruselu prosazovat své zájmy v oblasti zdravotnictví

EU
Zasedání organizace Regionálních a lokálních zdravotnických autorit (European Regional and Local Health Authorities, EUREGHA) se v Bruselu 27. ledna 2012 zúčastnil Martin Hyský, radní pro oblast regionálního rozvoje a Lukáš Kettner, vedoucí krajského odboru zdravotnictví. EREGHA je neziskové sdružení, které na evropské úrovni usiluje o prosazování regionálních zájmů v oblasti zdravotnictví.
 

 
 

„Cílem sdružení je usilovat o dosažení spolupráce mezi evropskými regiony v otázce veřejného zdraví a zdravotní péče a následně dosažení úzké spolupráce s institucemi Evropské unie. Kraj Vysočina se tohoto setkání zúčastnil poprvé. V současné chvíli zvažuje možnost do sdružení vstoupit a získat tak mimo jiné možnost zapojit se do zajímavých evropských zdravotnických projektů,“ osvětlil cíle organizace a záměry Kraje Vysočina Martin Hyský, radní pro oblast regionálního rozvoje.

 

Sdružení, pomocí něhož evropské regiony prosazují své zájmy u institucí EU, usiluje o vytvoření silné skupiny, jejíž slovo bude mít u evropských institucí váhu. Sdružuje regionální aktéry aktivní ve zdravotnickém sektoru, posiluje jejich spolupráci, pomáhá u evropských institucí zviditelňovat výzvy, kterým dnešní zdravotnictví v regionech čelí a v neposlední řadě je platformou pro hledání zajímavých projektových partnerů.

 

V současné době jsou členy sdružení regiony ze Švédska, Anglie, Španělska, Rakouska, Itálie, Belgie a Polska.

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Kraj Vysočina plánuje v Bruselu prosazovat své zájmy v oblasti zdravotnictví
 

Zodpovídá: Ing. Radim Hošek
Vytvořeno / změněno: 30.1.2012 / 30.1.2012

Počet návštěv: 14005
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek