Cesta: Titulní stránka > Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu


 

Kraj Vysočina plánuje v Bruselu prosazovat regionální zájmy v oblasti zdravotní péče

Valné shromáždění EUREGHA
Dne 27. ledna 2012 se Martin Hyský, radní pro oblast regionálního rozvoje, a Lukáš Kettner, vedoucí odboru zdravotnictví KrÚ, v Bruselu zúčastnili zasedání organizace Regionálních a místních autorit zodpovědných za zdravotní péči (European Regional and Local Health Authorities, EUREGHA), neziskového sdružení, které na evropské úrovni usiluje o prosazování regionálních zájmů v oblasti zdravotnictví.
 

 
 

„Cílem sdružení je usilovat o dosažení spolupráce mezi evropskými regiony v otázce veřejného zdraví a zdravotní péče a následně dosažení úzké spolupráce s institucemi Evropské unie. Kraj Vysočina v současné chvíli zvažuje možnost do takového sdružení vstoupit a získat tak mimojiné možnost zapojit se do zajímavých evropských zdravotnických projektů,“ osvětlil cíle organizace a záměry Kraje Vysočina Martin Hyský, radní pro oblast regionálního rozvoje.

Sdružení, pomocí něhož evropské regiony prosazují své zájmy u institucí EU, usiluje o vytvoření silné skupiny, jejíž slovo bude mít u evropských institucí váhu. Sdružuje regionální aktéry aktivní ve zdravotnickém sektoru, posiluje jejich spolupráci, pomáhá u evropských institucí zviditelňovat výzvy, kterým dnešní zdravotnictví v regionech čelí a v neposlední řadě je platformou pro hledání zajímavých projektových partnerů.

V současné době jsou členy sdružení regiony ze Švédska, Anglie, Španělska, Rakouska, Itálie, Belgie a Polska.

 

 
 
Zodpovídá: Mgr. Jan Skála
Vytvořeno / změněno: 30.1.2012 / 30.1.2012
Informace vyžadují kontrolu

Počet návštěv: 24396
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu, 20/22, Rue du Commerce, 1000 Brusel Ixelles, Belgie, e-mail: info@vysocina.eu
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek