Cesta: Titulní stránka > Servis pro podnikatele


 

Kraj Vysočina ocenil stovku talentovaných žáků a studentů

Kraj Vysočina ocenil stovku talentovaných žáků a studentů
Konec školního roku se v Kraji Vysočina tradičně nese v duchu oceňování talentovaných žáků a studentů základních a středních škol. Minulý týden byla v kulturním domě ve Žďáře nad Sázavou předána stovka ocenění Talent Vysočiny a trojice studentů získala za dosažení mimořádných úspěchů ocenění nejvyšší – Cenu hejtmana Vysočiny. Hodnotící komise jmenovaná Radou Kraje Vysočina posuzuje jednotlivé úspěchy, ale i osobnostní rozvoj nominovaných v pěti oborech – humanitním, uměleckém, technickém, přírodovědném a sportovním. Není překvapením, že se některá jména mezi oceněnými rok co rok opakují.
 

 
 

Z celkového počtu 173 návrhů nominovala hodnotící komise na cenu Talent Vysočiny 2014 celkem 100 žáků. Mezi oceněné bude rozdělena částka z krajského rozpočtu ve výši 285 000 Kč. Nejlepší z každé kategorie (v tabulce vyznačeni na prvním místě tučně) získá desetiměsíční stipendium, ostatní pak jednorázové stipendium. Odměna ve výši 2 000 Kč je určena studentům středních škol, žáci základních škol získávají odměnu ve výši 1 000 Kč. Ocenění žáci a studenti obdrželi kromě finanční odměny také drobné dárky s logem Kraje Vysočina.

 

Žáci nominovaní na udělení ocenění Talent Vysočiny 2014

1.    Humanitní obor (podáno 29 návrhů)

1.1.  základní školy (podáno 11 návrhů) – 10 nominací

Jméno

Navrhující organizace

Zdůvodnění

Chroustovský Jaromír

Gymnázium Vincence Makovského se sportovními třídami Nové Město na Moravě

dějepis, řečnictví

Pavlas Šimon

Gymnázium Jihlava

francouzský jazyk

Švecová Iva

Gymnázium Jihlava

dějepis

Hlaváčková Lucie

Základní škola a mateřská škola Dobronín, příspěvková organizace

literární činnost

Koudela Michal

Gymnázium Žďár nad Sázavou

český jazyk, německý jazyk, dějepis

Kotačka Ondřej

Základní škola a mateřská škola Dobronín, příspěvková organizace

literární činnost

Doležálek Matěj

Gymnázium dr. A. Hrdličky, Humpolec, Komenského 147

anglický jazyk, německý jazyk

Jindrová Pavlína

Gymnázium Havlíčkův Brod

německý jazyk

Řezková Lenka

Základní škola Kamenice nad Lipou, okres Pelhřimov

literární činnost

Chaloupek Jan

Základní škola Kamenice nad Lipou, okres Pelhřimov

literární činnost

 

1.2.  střední školy (podáno 18 návrhů) – 10 nominací

Jméno

Navrhující organizace

Zdůvodnění

Vítková Alžběta

Gymnázium Třebíč

český jazyk, francouzský jazyk

Karásková Winona

Gymnázium Jihlava

ruský jazyk

Laštovičková Anna

Gymnázium Vincence Makovského se sportovními třídami Nové Město na Moravě

německý jazyk, S Vysočinou do Evropy

Kovácsová Tereza

Gymnázium Třebíč

francouzský jazyk

Krčil Aleš

Gymnázium dr. A. Hrdličky, Humpolec, Komenského 147

literární činnost

Dvořáková Kristýna

Gymnázium Jihlava

španělský jazyk

Smejkalová Adéla

Gymnázium Jihlava

španělský jazyk

Žákovská Iveta

Gymnázium Třebíč

německý jazyk, anglický jazyk

Julišová Adéla

Gymnázium Chotěboř

zeměpis, diplomacie

Petráková Martina

Gymnázium Pelhřimov

anglický jazyk, literatura

 

2. Umělecký obor (podáno 33 návrhů)

2. 1. základní školy (podáno 23 návrhů) - 10 nominací

Jméno

Navrhující organizace

Zdůvodnění

Hofbauer Vilém

Základní umělecká škola Jihlava

hra na trubku

Novák Ondřej

Základní umělecká škola J. V. Stamice Havlíčkův Brod, Gymnázium Havlíčkův Brod

hra na akordeon

Ozerová Kamila

Základní umělecká škola Třebíč, Masarykovo náměstí 1313/12

hra na klavír

Yang Cai

Gymnázium Havlíčkův Brod

hra na klarinet

Šrámková Michaela

Základní umělecká škola J. V. Stamice Havlíčkův Brod

hra na akordeon

Macková Lea

Gymnázium Havlíčkův Brod

hra na housle, sólový zpěv

Zajíčková Anna

Základní umělecká škola J. V. Stamice Havlíčkův Brod

hra na akordeon

Kvášová Diana

Základní umělecká škola Gustava Mahlera Humpolec, Školní 701

hra na klavír, sólový zpěv

Slavičínský Ondřej

Základní škola Horní Cerekev, okres Pelhřimov

zpěv

Nesládková Tereza

Základní umělecká škola J. V. Stamice Havlíčkův Brod

hra na akordeon

 

2. 2.  střední školy (podáno 10 návrhů) – 10 nominací

Jméno

Navrhující organizace

Zdůvodnění

Marie Charvátová

Základní umělecká škola Jihlava, příspěvková organizace

hra na violoncello

Dobrovolný Pavel

Střední uměleckoprůmyslová škola Jihlava - Helenín, Hálkova 42

design oděvu

Julišová Adéla

Základní umělecká škola J. V. Stamice Havlíčkův Brod

hra na akordeon

Horáčková Iveta

Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická Havlíčkův Brod

hra na housle

Špinar Martin

Obchodní akademie a Hotelová škola Havlíčkův Brod

sommelierství

Nosková Ludmila

Gymnázium Otokara Březiny a Střední odborná škola Telč

hra na klavír

Žákovská Iveta

Gymnázium Třebíč

literární činnost

Čudková Viktória

Základní umělecká škola Gustava Mahlera Humpolec, Školní 701

výtvarná činnost

Martinů Petr

Základní umělecká škola Gustava Mahlera Humpolec, Školní 701

výtvarná činnost

Laštovičková Markéta

Pražská konzervatoř, Praha 1, Na Rejdišti 1

hra na akordeon

 

3. Technický obor (podáno 28 návrhů)

3. 1. základní školy (podáno 11 návrhů) - 10 nominací

Jméno

Navrhující organizace

Zdůvodnění

Rosecký Jonáš

Základní škola Žďár nad Sázavou, Komenského 2

informatika

Šimůnek Jan

Gymnázium Havlíčkův Brod

informatika, logika

Lán Rostislav

Gymnázium Havlíčkův Brod

informatika

Cai Yang

Gymnázium Havlíčkův Brod

informatika, logika

Kužel Vojtěch

Gymnázium Vincence Makovského se sportovními třídami Nové Město na Moravě

informatika

Mach Ondřej

Gymnázium Havlíčkův Brod

debrujáři, zeměpis

Dítě Jindřich

Základní škola Žďár nad Sázavou, Komenského 2

informatika, programování

Šimůnková Maria

Gymnázium Havlíčkův Brod

informatika

Pastyřík Martin

Základní škola Žďár nad Sázavou, Komenského 2

informatika

Němcová Kristýna

Gymnázium Vincence Makovského se sportovními třídami Nové Město na Moravě

matematika, fyzika, informatika

 

3.2. střední školy (podáno 17 návrhů) - 10 nominací

Jméno

Navrhující organizace

Zdůvodnění

Fürst Richard

Střední průmyslová škola stavební akademika Stanislava Bechyně, Havlíčkův Brod, Jihlavská 628

SOČ, stavebnictví a architektura

Cihlář Michal

Gymnázium, Střední odborná škola a Vyšší odborná škola Ledeč nad Sázavou

strojní mechanik (zámečník)

Daněk Martin

Gymnázium Vincence Makovského se sportovními třídami Nové Město na Moravě

informatika, fyzika

Tvrdík Tomáš

Gymnázium, Střední odborná škola a Vyšší odborná škola Ledeč nad Sázavou

strojní mechanik

Novotný Adam

Gymnázium Vincence Makovského se sportovními třídami Nové Město na Moravě

informatika

Mareš Martin

Gymnázium Jihlava

matematika, SOČ, programování

Karásek Miroslav

Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola, Žďár nad Sázavou, Studentská 1

elektrotechnika

Holada Jiří

Střední škola stavební Jihlava

stavebnictví

Vaněk Petr

Střední škola stavební Jihlava

stavebnictví

Vondrů Lukáš

Střední průmyslová škola stavební akademika Stanislava Bechyně, Havlíčkův Brod, Jihlavská 628

SOČ, stavebnictví a architektura

 

4. Přírodovědný obor (podáno 45 návrhů)

4.1. základní školy (podáno 20 návrhů) - 10 nominací

1.1.   

Jméno

Navrhující organizace

Zdůvodnění

Vašek Daniel

Gymnázium Žďár nad Sázavou

zeměpis, chovatelství

Růžek Tomáš

Gymnázium Havlíčkův Brod

logika

Švecová Iva

Gymnázium Jihlava

zeměpis, chemie, biologie

Juračka Jakub

Gymnázium Žďár nad Sázavou

zeměpis, astronomie

Horáčková Ivana

Gymnázium Havlíčkův Brod

chemie, biologie

Mach Ondřej

Gymnázium Havlíčkův Brod

zeměpis, debrujáři

Novák Ondřej

Gymnázium Havlíčkův Brod

zeměpis

Rudolf Jiří

Gymnázium Otokara Březiny a Střední odborná škola Telč

chemie, fyzika, biologie

Doležálek Matěj

Gymnázium dr. A. Hrdličky, Humpolec, Komenského 147

zeměpis, fyzika, matematika

Starý Michal

Gymnázium Vincence Makovského se sportovními třídami Nové Město na Moravě

fyzika

 

4. 2. střední školy (podáno 25 návrhů) - 10 nominací

Jméno

Navrhující organizace

Zdůvodnění

Pařízková Hana

Gymnázium Velké Meziříčí

zeměpis, biologie, matematika, chemie

Krčil Aleš

Gymnázium dr. A. Hrdličky, Humpolec, Komenského 147

zeměpis, fyzika, biologie, matematika

Miřátský Václav

Gymnázium Pelhřimov

matematika, fyzika

Němeček Viktor

Gymnázium Jihlava

matematika

Dvořáková Kristýna

Gymnázium Jihlava

chemie, matematika

Mezera Matěj

Gymnázium Havlíčkův Brod

matematika, fyzika

Bártík Jáchym

Gymnázium Havlíčkův Brod

matematika, fyzika

Bašta Miroslav

Gymnázium Pelhřimov

biologie, ekologie

Zikmund Radek

Gymnázium Havlíčkův Brod

fyzika, chemie, matematika

Chalupová Michaela

Gymnázium Chotěboř

SOČ, ekologie

 

5. Sportovní obor (podáno 38 návrhů)

5.1. základní školy (podáno 14 návrhů) - 10 nominací

Jméno

Navrhující organizace

Zdůvodnění

Teplá Eliška

Základní škola a Mateřská škola Herálec, příspěvková organizace

biatlon

Prokešová Denisa

Základní škola Třebíč Týnská 8

moderní gymnastika

König Robert

Gymnázium Bystřice nad Pernštejnem

šerm (fleret)

Pochop Daniel

Základní škola a Mateřská škola Herálec, příspěvková organizace

judo

Duchoslavová Tereza

Základní škola Jihlava, E. Rošického 2

plavání

Pečínková Alžběta

Základní škola Žďár nad Sázavou, Komenského 2

biketrial

Hejduková Denisa

Základní škola Jihlava, Seifertova 5

moderní gymnastika

Mokrý Petr

Základní škola Žďár nad Sázavou, Komenského 2

biketrial

Pulgretová Kateřina

Gymnázium Vincence Makovského se sportovními třídami Nové Město na Moravě

atletika

Švec Jan

Club sportů Jihlava

atletika

 

5.2. střední školy (podáno 24 návrhů) - 10 nominací

Jméno

Navrhující organizace

Zdůvodnění

Sýkora Jiří

Hotelová škola Třebíč

atletika

Švédová Martina

Gymnázium Třebíč

moderní gymnastika

Švecová Kateřina

Club sportů Jihlava, KVL Slavoj Kostelec, Gymnázium Jihlava

vodní lyžování, atletika, parkour

Simbartl Vojtěch

Gymnázium Jihlava

plavání

Čechová Tereza

Gymnázium Jihlava

orientační běh

Milichovský Libor

Obchodní akademie a Hotelová škola Havlíčkův Brod

řecko-římský zápas

Šimánková Adriana

Gymnázium Pelhřimov

taekwondo

Zikmund Radek

Gymnázium Havlíčkův Brod

Okinawa karate, kobudo

Suchomelová Simona

Gymnázium Havlíčkův Brod

šachy

Kolář Zdeněk

Gymnázium Bystřice nad Pernštejnem

tenis

 

Žáci nominovaní na udělení ocenění Cena hejtmana Vysočiny v roce 2014

 

Cena hejtmana Vysočiny byla udělena třem studentům jednorázově v celkové výši 30 000 Kč.

 

Jméno

Navrhující organizace

Zdůvodnění

Alžběta Vítková

Gymnázium Třebíč

český jazyk, francouzský jazyk

Hana Pařízková

Gymnázium Velké Meziříčí

zeměpis, biologie, matematika, chemie

Jiří Sýkora

Hotelová škola Třebíč

atletika

 

  • Jana Albrechtová, odbor školství, mládeže a sportu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
     tel.: 564 602 942

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Kraj Vysočina ocenil stovku talentovaných žáků a studentů
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 26.6.2014 / 26.6.2014

Počet návštěv: 9978
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 



Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek