Cesta: Titulní stránka > Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu


 

Kraj Vysočina nechal opakovaně zkontrolovat všechna značení na železničních přejezdech na silnicích II. a III. tříd

Kraj Vysočina nechal opakovaně zkontrolovat všechna značení na železničních přejezdech na silnicích II. a III. tříd
Kontroly dopravního značení na všech silnicích kraje Vysočina provádí pracovníci Krajské správy a údržby silnic Vysočiny plánovitě minimálně jednou každý měsíc. I přesto nechal náměstek hejtmana kraje Vysočina pro oblast dopravy Libor Joukl v minulém týdnu preventivně a cíleně zkontrolovat všechny železniční přejezdy na silnicích druhých a třetích tříd. "Na všechny zjištěné drobné nedostatky jsme byli schopni ihned standardně reagovat a zjednat nápravu, v některých případech upozorníme také vlastníky železniční infrastruktury a budeme požadovat nápravu,“ uvedl Libor Joukl.
 

 
 

Nejčastějším problémem na Vysočině není absence správných značek nebo dokonce jejich skrytí v neposečených porostech. Toto ohrožení kontroly po celém regionu vyvrátily. „Problémem do budoucna by ale podle pracovníků krajské správy a údržby silnic mohl být stále se rozšiřující vandalismus – nejčastěji zasprejování dopravní značky,“ upozorňuje Pavel Bartoš z krajského odboru dopravy a silničního hospodářství.

 

Kraj k této preventivní kontrole přistoupil v souvislosti se zvýšenou nehodovostí na železničních přejezdech. Nařídil proto mimořádné kontroly na přejezdech na silnicích patřících kraji. "Předpokládám, že podobně preventivně jako kraj zkontrolují viditelnost respektive označení železničních přejezdů i ostatní vlastníci silnic - stát a obce," doplnil Libor Joukl s tím, že mimořádné kontroly na sebe neváží žádné vysoké náklady.

 

Na silnicích v majetku kraje Vysočina je 141 železničních přejezdů, 49 na silnicích druhé a 92 na komunikacích třetí třídy. Většina přejezdů, často zabezpečených jen výstražnými kříži, je na místních, případně účelových komunikacích  ostatních vlastníků.

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Kraj Vysočina nechal opakovaně zkontrolovat všechna značení na železničních přejezdech na silnicích II. a III. tříd
 

Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 25.7.2011 / 25.7.2011

Počet návštěv: 16493
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu, 20/22, Rue du Commerce, 1000 Brusel Ixelles, Belgie, e-mail: info@vysocina.eu
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek