Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů


 

Kraj Vysočina na mezinárodní konferenci INSPIRUJME SE… udržitelností

Konference
Zástupci Odboru regionálního rozvoje Krajského úřadu Kraje Vysočina se aktivně podíleli na 5. ročníku mezinárodní konferenci „INSPIRUJME SE... udržitelností“ s tématem udržitelného rozvoje Vysočiny. Konferenci, kterou pořádala česká informační agentura životního prostředí CENIA ve spolupráci se Slovenskou agentúrou životného prostredia v poloviěn února v Praze, v prvním dni navštívilo padesát účastníků z celé Evropy.
 

 
 

Hlavním tématem bylo využití dat v oblasti GIS a propojení odborníků z oblasti geoinformatiky s těmi, kteří prakticky hledají cesty k zajištění udržitelného rozvoje regionů ze zemí společného evropského prostoru – odborníků ve státní i veřejné správě, zástupců politické reprezentace na různé úrovni, soukromého sektoru, ale i občanů.


Setkání bylo také úvodní konferencí projektu ATTRACTIVE DANUBE realizovaného v programu INTERREG DANUBE, díky kterému zazněly témata Udržitelný rozvoj v ČR a SR, INSPIRE jako nezbytný nástroj k mapování UR, Jak data pomáhají občanům v aktivitách k udržitelnému rozvoji – turismus, cestovní ruch, přeshraniční spolupráce, péče o životní prostředí v regionech, Udržitelnost v územním rozvoji a využívání prostorových dat pro jeho hodnocení a plánování, Národní data jako nástroj pro prezentaci a spolurozhodování na evropské a světové úrovni, Priority implementace INSPIRE a využívání infrastruktury INSPIRE v EU, Klimatická změna a dostupná prostorová data a data z pozorování Země (INSPIRE, Copernicus).


Druhý den byly na programu tematické prezentace rozdělené podle zaměření do jednotlivých bloků. Bloky byly orientovány na využití dat INSPIRE v různých oblastech – INSPIREm k udržitelnému rozvoji, (INSPIRE) data dostupná a kvalitní, (INSPIRE) data a praxe udržitelného rozvoje a Státem garantovaná data a jejich využití. Ve třetím bloku prezentoval zástupce kraje aktivitu Čistá Vysočina a její provázanost s GIS aplikací jako ukázku dobré praxe na poli udržitelného rozvoje.


Detailní informace jsou k dispozici na stránkách konference: http://www.inspirujmese.cz/.Konference

Konference

  • Iveta Fryšová, odbor regionálního rozvoje, Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz


 
 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 27.2.2017 / 27.2.2017

Počet návštěv: 4635
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek