Cesta: Titulní stránka > Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu


 

Kraj Vysočina na mezinárodní konferenci INSPIRUJME SE… udržitelností

Konference
Zástupci Odboru regionálního rozvoje Krajského úřadu Kraje Vysočina se aktivně podíleli na 5. ročníku mezinárodní konferenci „INSPIRUJME SE... udržitelností“ s tématem udržitelného rozvoje Vysočiny. Konferenci, kterou pořádala česká informační agentura životního prostředí CENIA ve spolupráci se Slovenskou agentúrou životného prostredia v poloviěn února v Praze, v prvním dni navštívilo padesát účastníků z celé Evropy.
 

 
 

Hlavním tématem bylo využití dat v oblasti GIS a propojení odborníků z oblasti geoinformatiky s těmi, kteří prakticky hledají cesty k zajištění udržitelného rozvoje regionů ze zemí společného evropského prostoru – odborníků ve státní i veřejné správě, zástupců politické reprezentace na různé úrovni, soukromého sektoru, ale i občanů.


Setkání bylo také úvodní konferencí projektu ATTRACTIVE DANUBE realizovaného v programu INTERREG DANUBE, díky kterému zazněly témata Udržitelný rozvoj v ČR a SR, INSPIRE jako nezbytný nástroj k mapování UR, Jak data pomáhají občanům v aktivitách k udržitelnému rozvoji – turismus, cestovní ruch, přeshraniční spolupráce, péče o životní prostředí v regionech, Udržitelnost v územním rozvoji a využívání prostorových dat pro jeho hodnocení a plánování, Národní data jako nástroj pro prezentaci a spolurozhodování na evropské a světové úrovni, Priority implementace INSPIRE a využívání infrastruktury INSPIRE v EU, Klimatická změna a dostupná prostorová data a data z pozorování Země (INSPIRE, Copernicus).


Druhý den byly na programu tematické prezentace rozdělené podle zaměření do jednotlivých bloků. Bloky byly orientovány na využití dat INSPIRE v různých oblastech – INSPIREm k udržitelnému rozvoji, (INSPIRE) data dostupná a kvalitní, (INSPIRE) data a praxe udržitelného rozvoje a Státem garantovaná data a jejich využití. Ve třetím bloku prezentoval zástupce kraje aktivitu Čistá Vysočina a její provázanost s GIS aplikací jako ukázku dobré praxe na poli udržitelného rozvoje.


Detailní informace jsou k dispozici na stránkách konference: http://www.inspirujmese.cz/.Konference

Konference

  • Iveta Fryšová, odbor regionálního rozvoje, Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz


 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Kraj Vysočina na mezinárodní konferenci INSPIRUJME SE… udržitelností
 

Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 27.2.2017 / 27.2.2017

Počet návštěv: 3689
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu, 20/22, Rue du Commerce, 1000 Brusel Ixelles, Belgie, e-mail: info@vysocina.eu
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek