Cesta: Titulní stránka > Vladimír Novotný - 2. náměstek hejtmana


 

Kraj Vysočina má téměř vyočkovány dodávky vakcín

OČC
Otevření velkých očkovacích center prokázalo jejich obrovskou schopnost a připravenost očkovat násobně více lidí než původní očkovací místa v krajských nemocnicích. V současné době byla ve velkých centrech vyočkována veškerá vakcína, kterou měl kraj k dispozici. V důsledku toho nebude zatím provoz center každý den v týdnu, ale pouze ve vybrané dny, protože by bylo neefektivní provozovat centrum a nemít čím očkovat. Krajská očkovací centra v okresních městech Vysočiny budou v příštím týdnu především revakcinovat – tedy podávat druhou dávku vakcíny ve stanovených termínech.
 

 
 
V případě Jihlavy je třeba upozornit, že druhá dávka vakcíny je klientům podávána tam, kde proběhlo i první očkování. Pokud tedy byli senioři na očkování první dávkou v nemocnici, bude jim na stejném místě v nemocnici podána i druhá dávka. 

Stále platí, že pokud má klient objednaný termín a má ve svém telefonu SMS s informací o rezervovaném konkrétním termínu, je pro něj vakcína připravena a bude mu aplikována. Kraj Vysočina pokračuje v očkování, tempo je však dáno množstvím státem dodané očkovací látky. Dodávky na další dva týdny budou, podle ministerstva zdravotnictví, poníženy. Kraj Vysočina má podle informací náměstka hejtmana Kraje Vysočina pro oblast zdravotnictví Vladimíra Novotného v tuto chvíli proočkováno více než 60 tisíc dávek a jsou spotřebovány téměř veškeré dodávky Moderny a AstraZenecy, doočkovávána je vakcína PfizerBioNTEch. „Nedostatek dodávané vakcíny je nejen pro naše centra, ale i pro ordinace praktických lékařů velká komplikace. Udělali jsme maximum proto, abychom zrychlili očkování, otevřeli jsme velká očkovací centra, spolupracujeme na očkování s praktiky, ale bez dodané vakcíny to nejde. Věřím, že připravenost kapacit vysočinských center, ochotu personálu i funkční informační linku naplno využijeme od dubna, kdy stát přislíbil takřka trojnásobné dodávky vakcín, než dosud posílal,“ popisuje hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek. 

 Kraj Vysočina má pro příští týden avizovanou dodávku 7 020 dávek Pfizer/BioNTech.


  • Jitka Svatošová, oddělení tiskové
    Krajský úřad Kraje Vysočina
 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 19.3.2021 / 19.3.2021

Počet návštěv: 1270
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek