Cesta: Titulní stránka > Vítězslav Schrek - hejtman Kraje Vysočina > Tiskové zprávy


 

Kraj Vysočina jedná o obnovení partnerství s italským regionem Friuli Venezia Giulia

EXPO
Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek se během své návštěvy EXPA 2015 v italském Milánu setkal 24. září 2015 se zástupci italského regionu Friuli Venezia Giulia. Hlavním tématem plánované schůzky bylo obnovení partnerství. To bylo uzavřeno mezi oběma regiony poprvé v září 2006. Trvalo čtyři roky. „V první řadě si musíme společně ujasnit, v jakých oblastech naše regiony chtějí, mohou a dokážou spolupracovat. Následně musí o uzavření partnerství rozhodnout na naší straně zastupitelstvo s tím, že aktivity budou rozvíjeny oběma stranami,“ uvedl krátce po setkání se zástupci italského regionu hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.
 

 
 

Jako velice zajímavá oblast pro navazování nových kontaktů a výměnu zkušeností se už od prvních minut jednání jevilo vysoké školství. Kraj Vysočina sice vysokou školu resp. Vysokou školu polytechnickou Jihlava ve svém regionu nezřizuje, ale podporuje její zahraniční aktivity a nově také vypisuje stipendijní řízení a podporuje studium vysokoškoláků na univerzitách v partnerských regionech. Univerzita v italském Udine jako jedna z mála v Itálii nabízí studium českého jazyka a hejtman Jiří Běhounek hned po svém návratu ze zahraničí osloví rektora VŠPJ a bude s ním spolupráci diskutovat.

 

Další oblast spolupráce, která byla otevřena byl rozvoj cestovního ruchu, čerpání evropských dotací, spolupráce na IT projektech.

 

Kraj Vysočina má v současné době šest partnerských regionů. Nejdéle spolupracuje se zemí Dolní Rakousko, dále s francouzským Champagne-Ardenne, Nitranským samosprávným krajem, Zakarpatskou oblastí Ukrajiny, Minskou oblastí a čínskou provincií Hubei.


 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 24.9.2015 / 24.9.2015

Počet návštěv: 8514
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies