Cesta: Titulní stránka > Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu


 

Kraj Vysočina je připraven opakovaně pomoci s obnovou Zakarpatí zasaženého extrémními bouřkami

Děti ze Zakarpatí se zúčastnily letního tábora na Vysočině
Území ukrajinského Zakarpatí, které bylo koncem června letošního roku zasaženo extrémními bouřkami doprovázenými krupobitím, silným orkánem a následně povodněmi, se pomalu vzpamatovává z nepříjemného zásahu přírody. Živly zničily na sedm tisíc obytných domů a téměř čtyřicítku veřejných budov. „Kraj Vysočina v červenci poskytl partnerskému regionu mimořádnou finanční pomoc ve výši 100 tisíc korun, aktuálně zvažuje další finanční podporu stavební obnovy vybraných dvou až pěti prioritních budov,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.
 

 
 

Na základě výsledků jednání a návštěvy delegace Zakarpatské oblasti Ukrajiny v Kraji Vysočina v polovině července byl předložen soupis naléhavých prací pro likvidaci následků mimořádné situace živelního charakteru z letošního června s ohledem na znalecký posudek Ministerstva regionální výstavby Ukrajiny ohledně určení objemu finančních prostředků rezervního fondu státního rozpočtu. Seznam uvádí nutné opravy několika střech na základních školách, školkách, ale také vzdělávacím komplexu, zdravotnických ambulancí nebo na knihovně, ze kterých má vzejít přehled maximálně pěti nejdůležitější objektů, na jejichž opravě se po možném schválení Zastupitelstva Kraje Vysočina můžou finančně podílet i partneři z Vysočiny, a to až částkou 900 tisíc korun. „Podmínkou je, aby vytipované budovy byly opravené nejpozději do konce letošního roku a uskutečnila se následná kontrola za účasti členů Stálé konference a Rady Kraje Vysočina,“ doplnil hejtman Jiří Běhounek.


Jaké havarijní projekty nakonec budou prioritní, bude jasné po návratu z pracovní cesty, kterou ode dneška až do pátku absolvují vybraní zástupci Kraje Vysočina, aby zkontrolovali realizaci investičních projektů na rok 2016 a splnili tak povinnost zakotvenou ve Smlouvě o spolupráci mezi oběma regiony. Definitivní rozhodnutí a schválení výše finanční pomoci je v rukách zastupitelů Kraje Vysočina, kteří věc projednají v polovině září.


Kraj Vysočina devátým rokem velmi aktivně spolupracuje s partnerským regionem Zakarpatská oblast Ukrajiny. Od roku 2007 Kraj Vysočina spoluinvestoval do veřejně prospěšných zařízení v Zakarpatské oblasti Ukrajiny částku přesahující 45 miliónů korun. Společně s podílem Zakarpatské oblasti Ukrajiny se tedy podařilo přispět k rozvoji regionu více než 90 miliony korun a realizovat téměř 150 společných investičních projektů.


 
 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 30.8.2016 / 30.8.2016

Počet návštěv: 6327
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu, 20/22, Rue du Commerce, 1000 Brusel Ixelles, Belgie, e-mail: info@vysocina.eu
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek