Cesta: Titulní stránka > Informační technologie


 

Kraj Vysočina je nejtransparentnějším regionem v Česku

Kraj Vysočina se umístil na první příčce žebříčku v rámci projektu „Hodnocení transparentnosti krajů – krajské volby 2016“. Toto hodnocení realizovalo občanské sdružení Oživení, a to v deseti kategoriích spojených s problematikou otevřenosti a transparentnosti.
 

 
 

„Náš kraj byl mezi nejlépe hodnocenými za možnosti přístupu k informacím, za oblast veřejných zakázek, hospodaření s majetkem, za dotace i za transparentnost v rozhodování. Úspěch v tomto hodnocení je výsledkem toho, že se dlouhodobě zaměřujeme na zveřejňování všech legálních informací, které by mohly být pro veřejnost užitečné, a které generují naše krajské systémy. Výsledky nám poskytují důležitou zpětnou vazbu a doporučení zpracovatelů pro nás budou zcela jistě inspirací do budoucna,“ uvedl náměstek Kraje Vysočina pro oblast financí a grantové politiky Vladimír Novotný.


„Kraj Vysočina jako první z krajů připravil pro veřejnost tzv. „klikací“ rozpočet a jako jeden z mála klade velký důraz i na participaci veřejnosti v rozhodovacích procesech,“ zamýšlí se dále náměstek Vladimír Novotný nad výsledky. Kromě možnosti „proklikat“ se rozpočtem kraje tak připomněl i elektronickou online službu s názvem Váš názor, v rámci které se může veřejnost vyjadřovat k vybraným tématům a její názory jsou následně zpracovány a využity při rozhodování krajských orgánů. Aktuálně se diskutuje o možnosti využít v budoucnu tuto aplikaci k definování zaměření některých dotačních programů Fondu Vysočiny.


Projekt „Hodnocení krajů“ poskytuje nástroj pro srovnání fungování krajů v Česku ve vybraných oblastech. Nově zvoleným zastupitelům krajských samospráv pak mohou následná doporučení zpracovatelů sloužit jako odrazový můstek pro prosazování transparentnosti a otevřenosti krajských samospráv v Česku.

Projekt Hodnocení krajů - krajské volby 2016 vznikl za finanční podpory Nadace Open Society Fund Praha a Velvyslanectví USA v České republice. Výsledky jsou k dispozici na http://www.hodnocenikraju.cz/web/.


 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Kraj Vysočina je nejtransparentnějším regionem v Česku
 

Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 4.10.2016 / 4.10.2016

Počet návštěv: 2259
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek