Cesta: Titulní stránka > Ředitel Krajského úřadu > Aktuální téma


 

Kraj Vysočina implementuje praxi belgických kolegů v oblasti IT

OSEPA logo
V belgickém Schotenu proběhla od 18.-19. října další site visit projektu Osepa (www.osepa.eu), který se zabývá nasazením Open source produktů ve veřejné správě. V rámci této návštěvy byla plánována prohlídka jak softwarové, tak hardwarové infrastruktury města Schoten. Toto město je jedním z nejvíce využívajících open source řešení v oblasti veřejné správy v Belgii.
 

 
 

 Je uvedeno i jako případová studie na webu sdružujícím zajímavé open source řešení Osor.eu (http://www.osor.eu/studies/open-source-software-migration-in-the-belgian-city). V souladu s rozvojem ICT je v městě Schoten postupně nahrazován proprietální software jejich open source alternativou a to jak na úrovni databázové (PostgreSQL, MySQL), aplikační (vlastní vývoj open source aplikací v participaci s ostatními subjekty veřejné správy např. OpenERP), virtualizační (VirtualBox, Proxmox), helpdeskové (OTRS), intranetové (Drupal), gisové (postGIS), backofficové (OpenOffice, freeminder) a další. Díky tomu se městu Schoten daří velmi efektivně snižovat náklady na ICT, což zejména v době ekonomického propadu je velmi aktuální. Kraj Vysočina si vybral některá z řešeních, které město Schoten využívá např. řešení externích mailových bran (PostGrey, SpamAssassin, SpamWatch) a helpdeskový portál OTRS. Stejně tak byla zajímavá výměna zkušeností s využíváním a řešením problémů v open source aplikacích. Město Schoten se nachází blízko Antverp, žije v něm 33 tis. obyvatel, na radnici pracuje 400 zaměstnanců, kteří využívají 200 desktopů. Celou ICT infrastrukturu má na starosti oddělení o čtyřech lidech.

 

 

loga

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Kraj Vysočina implementuje praxi belgických kolegů v oblasti IT
 

Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 25.10.2011 / 25.10.2011

Počet návštěv: 20370
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek