Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina


 

Kraj Vysočina hostil odborný seminář k problematice vědy, výzkumu, inovací a podpory malých a středních podniků.

logo OPLZZ
Na konci června Kraj Vysočina hostil odborný seminář k problematice vědy, výzkumu, inovací a podpory malých a středních podniků. Zástupci odborné veřejnosti z Vysočiny a partnerského regionu Champagne-Ardenne se sešli k diskusi nad inovační agendou a výměně zkušeností v oblasti podpory výzkumných a inovačních aktivit.
 

 
 

V sídle Kraje Vysočina se dne 28. června uskutečnila konference na téma věda, výzkum, inovace a podpora malých a středních podniků, na niž byli vedle odborné veřejnosti pozváni rovněž zástupci francouzského regionu Champagne-Ardenne.

 

Setkání zahájil Martin Hyský, člen Rady Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje, který zdůraznil roli vědy, výzkumu a inovací v současné ekonomice a jejich význam pro hospodářský růst a konkurenceschopnost Kraje Vysočina. Zároveň se jedná o témata, na něž je kladen velký důraz ve strategii Evropa 2020 a při přípravě na příští programové období, a proto je Kraj Vysočina zamýšlí řešit koncepčně v tzv. regionální inovační strategii.

 

O zkušenosti francouzského regionu Champagne-Ardenne v oblasti inovací, výzkumu a technologického rozvoje se podělili Bernard Strée, zástupce Agentury pro výzkum a inovace (CARINNA), a Maëlle Pichard z oddělení pro univerzitní vzdělávání, výzkum a inovace Regionální rady Champagne-Ardenne. Bernard Strée pohovořil o poslání, cílech a aktivitách CARINNy na poli výzkumu a inovací v regionu a Maëlle Pichard seznámila účastníky s regionálními finančními nástroji a schématy na podporu inovativních firem a projektů.

 

„Protože posílení vědy, výzkumu a inovací vnímáme jako jedno z klíčových témat pro další rozvoj našeho regionu, je pro nás velmi důležité a podnětné setkávat se k této problematice s tuzemskými i zahraničními partnery. Věříme, že vzájemná výměna poznatků a zkušeností v této oblasti přispěje ke kvalitnějšímu využití inovačního potenciálu kraje a ke zlepšení jeho konkurenceschopnosti v rámci České republiky i Evropské unie,“ doplnil Hyský.

 

Návrhová část Regionální inovační strategie Kraje Vysočina bude v nejbližší době předmětem připomínkového řízení a diskuse s klíčovými regionálními aktéry. Práce na přípravě Regionální inovační strategie budou dokončeny do září letošního roku.

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Kraj Vysočina hostil odborný seminář k problematice vědy, výzkumu, inovací a podpory malých a středních podniků.
 

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 3.7.2012 / 3.7.2012

Počet návštěv: 5882
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek