Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21


 

Kraj Vysočina bavil a chutnal na Czech street party v Bruselu

Kraj Vysočina bavil a chutnal na Czech street party v Bruselu
V závěru minulého týdne se v Bruselu konal už 10. ročník oblíbené pouliční akce s názvem Czech street party. Ulice Caroly se na jeden den zaplnila stánky, ve kterých se prezentovaly české regiony a kde měli návštěvníci jedinečnou možnost dozvědět se spoustu zajímavostí o České republice a zároveň ochutnat krajové speciality a regionální produkty. Kraj Vysočina ani letos v Bruselu nechyběl a na svém stánku nabízel vysočinskou medovinu, medové preclíčky, regionální sýry i uzeniny. O hudební doprovod akce se postaraly kapely Laura a její tygři, Support Lesbians a zpěvačka Lenny. Hudba českých kapel, speciality z jednotlivých regionů, ale i pěkné počasí přilákaly na letošní ročník tisíce návštěvníků.
 

 
 

„Kraj Vysočina patří k dlouhodobým a výrazným účastníkům Czech street party. Mnoho hostů se o Vysočinu zajímalo, dotazovali se na turistické lokality, památky i život na Vysočině,“ informoval náměstek hejtmana pro oblast regionálního rozvoje Pavel Pacal a dodal, že stánek Kraje Vysočina byl v obležení návštěvníků až do pozdních večerních hodin, a to i s velkým přispěním maskota Kraje Vysočina ZAJÍCE. V pracovním programu náměstka Pavla Pacala bylo také jednání se stálým zástupcem ČR při EU velvyslancem Martinem Povejšilem a návštěva české národní místnosti v nové budově Evropské rady, kterou by v budoucnu měly zdobit fotografie z Kraje Vysočina.

 

Czech Street Party je největší česká akce pořádaná v Bruselu. Pod vedením hlavního organizátora, kterým je Stálé zastoupení ČR při EU, se letos akce zúčastnily Kraj Vysočina, Jihomoravský kraj, Pardubický kraj, Plzeňský kraj, Středočeský kraj, hlavní město Praha a město Brno. Na akci se podílely i České centrum v Bruselu, CzechTourism a VIDA! Science center, které připravilo zajímavé vědecké pokusy.

 


 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 20.6.2017 / 20.6.2017

Počet návštěv: 5704
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek