Cesta: Titulní stránka > Vítězslav Schrek - hejtman Kraje Vysočina > Tiskové zprávy


 

Kraj Vysočina a ZŠ Demlova Jihlava přibližují generace

Kraj Vysočina a ZŠ Demlova Jihlava přibližují generace
Kraj Vysočina společně se Základní školou Demlova Jihlava zahájili spolupráci, jejímž cílem je sbližování generací. „Spočívá v pravidelných návštěvách žáků školy v Domově Ždírec a navázání společného kontaktu s jeho obyvateli. Dochází tak k rozvoji mezigenerační spolupráce, která se stane čím dál důležitějším prvkem. Nepochybuji o oboustranném přínosu,“ komentuje radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí a rodinné politiky Petr Krčál. Návštěvy budou probíhat v měsíčních intervalech, první z nich se uskutečnila na konci listopadu.
 

 
 

„Převažují pozitivní ohlasy, a to jak ze strany dětí, tak jejich rodičů. S nápadem přišla paní učitelka Martina Varhaníková. Jde o aktivitu, která vedle plánů vzdělávání rozšiřuje také rozhled a zkušenosti našich žáků,“ říká ředitel ZŠ Demlova Zdeněk Nosek.


První návštěva, které se zúčastnilo 25 žáků třetí třídy, byla takříkajíc oťukávací. Spočívala ve vzájemném představení a sbližování. „Téměř 14 dní jsme vytvářeli konečnou podobu naší prezentace, která je v současnosti vystavena v domově. Podílela se na tom celá třída. Každý z žáků má své okýnko s informací o naší škole,“ přibližuje třídní učitelka Martina Varhaníková.


„Žákům jsme ukázali, jak to chodí v domově. Na každou otázku dostali odpověď,“ doplňuje ředitelka Domova Ždírec Martina Matějková. Společný program zahrnoval výrobu vánočních ozdob, pečení cukroví či povídání u jednoho stolu.


Další návštěva je naplánována na začátek příštího roku. ZŠ Demlova spolupracuje také s geriatrickým oddělením Nemocnice Jihlava či Denním a týdenním stacionářem Jihlava.


  • Marek Homolka, odbor sociálních věcí 
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    tel.: 564 602 813, e-mail: homolka.m@kr-vysocina.cz
 

 

 
 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 1.12.2015 / 1.12.2015

Počet návštěv: 10795
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies