Cesta: Titulní stránka > e-bezpečnost Kraje Vysočina


 

Kraj vyhlašuje další kreativní soutěž k elektronické bezpečnosti Nevěř všemu na netu

Kraj vyhlašuje další kreativní soutěž k elektronické bezpečnosti Nevěř všemu na netu
Krajská pracovní skupina k elektronické bezpečnosti vyhlašuje už 10. ročník kreativní soutěže pro všechny žáky základních a středních škol z Kraje Vysočina. Soutěž nazvaná Nevěř všemu na netu se tentokrát zaměřuje na témata pravdivosti a důvěryhodnosti informací na internetu, rizikům spojeným s tímto tématem nebo třeba fake news. Jak připomíná vedoucí krajského odboru informatiky Petr Pavlinec, mohou žáci zasílat své soutěžní práce do konce roku, tedy 31. prosince 2020. Soutěží se opět o hodnotné ceny pro jednotlivce i pro celou školu.
 

 
 

Soutěžící mohou natáčet videa, namalovat plakáty, komiksy nebo vytvářet powerpointové prezentace. Jednou z kategorií, kde mohou ukázat svoji kreativitu, je výroba deskových a karetních her. „Příprava soutěžních prací může být aktuálně využitelná při online výuce, kde učitelé mohou s žáky probrat témata dezinformací a soutěžní práci pak žáci připraví doma,“ uvedla koordinátorka pracovní skupiny Lucie Časarová.

 

Stejně jako v minulých ročnících soutěže k elektronické bezpečnosti čekají na oceněné žáky lákavé ceny v podobě tabletů, mobilních telefonů nebo například také antivirových programů. Kraj Vysočina v rámci soutěže vyhlásil zároveň soutěž škol. Škola, ze které bude nejúspěšnější soutěžící, získá 20 000 Kč. Do soutěže se mohou zapojit jednotlivci i celé skupiny maximálně o pěti členech. V rámci jedné třídy navíc může soutěžit i více účastníků nebo skupin. Podrobná pravidla soutěže naleznete ZDE.

 

V loňském roce  byla hlavním tématem soutěže závislost na internetu a online technologiích a  do soutěže se aktivně zapojilo 150 soutěžících. Porota složena ze členů pracovní skupiny měla nelehký úkol vybrat ty nejlepší z celkem 81 soutěžních prací.

el. bezpečnost
  • Více informací Lucie Časarová, koordinátorka pracovní skupiny k elektronické bezpečnosti KrÚ
    e-mail: bezpecny-internet@kr-vysocina.cz
  • tisk@kr-vysocina.cz  
 

Odkazy

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 6.11.2020 / 6.11.2020

Počet návštěv: 1296
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek