Cesta: Titulní stránka > Zahraniční vztahy


 

Kraj v Bruselu prezentoval aktivity podporující vzdělávání

Kraj v Bruselu prezentoval aktivity podporující vzdělávání
Vedoucí oddělení rozvoje vzdělávání krajského odboru školství Jana Hadravová představila při příležitosti Evropského týdne regionů a měst v Bruselu na semináři, který se týkal regionálních inovací jako budoucnosti Evropské unie, aktivity Kraje Vysočina na podporu technického, řemeslného a přírodovědného vzdělávání. Účastníci semináře ocenili zejména ucelený krajský systém podpory. Ten začíná aktivitami napomáhajícími rozvíjet zručnost a konstrukční tvořivost už u žáků základních škol, a to i přesto, že Kraj Vysočina základní školy nezřizuje. Základem podpory jsou jednoduché návody doplněné stavebnicovým setem, jako je například ROTO z Vysočiny, Merkur, Teifoc nebo Lego Mindstorms.
 

 
 

„Na odborných středních školách stavěli studenti automobily Kaipan, traktory Zetor, nákladní automobil Tatra a v letošním roce i elektrovozítka,“ popsala Jana Hadravová účastníkům semináře navazující středoškolské aktivity. Zmínila také pětici gymnaziálních badatelských center, které spojuje společný projekt Kraje Vysočina, Dolního Rakouska, finského regionu Tampere a francouzského Grand Est v oblasti badatelsky orientované výuky.


Na semináři vystoupili také řečníci z Velké Británie, Německa, Polska, Nizozemska nebo Španělska. Evropský týden regionů a měst je každoročně největší evropskou konferencí pro zástupce evropských samospráv, akademiky i odborníky.


brusel

brusel

brusel

  • Jana Hadravová, odbor školství, mládeže a sportu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Kraj v Bruselu prezentoval aktivity podporující vzdělávání
 

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 15.10.2019 / 15.10.2019

Počet návštěv: 2013
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek