Cesta: Titulní stránka > Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu


 

Kraj v Bruselu prezentoval aktivity podporující vzdělávání

Kraj v Bruselu prezentoval aktivity podporující vzdělávání
Vedoucí oddělení rozvoje vzdělávání krajského odboru školství Jana Hadravová představila při příležitosti Evropského týdne regionů a měst v Bruselu na semináři, který se týkal regionálních inovací jako budoucnosti Evropské unie, aktivity Kraje Vysočina na podporu technického, řemeslného a přírodovědného vzdělávání. Účastníci semináře ocenili zejména ucelený krajský systém podpory. Ten začíná aktivitami napomáhajícími rozvíjet zručnost a konstrukční tvořivost už u žáků základních škol, a to i přesto, že Kraj Vysočina základní školy nezřizuje. Základem podpory jsou jednoduché návody doplněné stavebnicovým setem, jako je například ROTO z Vysočiny, Merkur, Teifoc nebo Lego Mindstorms.
 

 
 

„Na odborných středních školách stavěli studenti automobily Kaipan, traktory Zetor, nákladní automobil Tatra a v letošním roce i elektrovozítka,“ popsala Jana Hadravová účastníkům semináře navazující středoškolské aktivity. Zmínila také pětici gymnaziálních badatelských center, které spojuje společný projekt Kraje Vysočina, Dolního Rakouska, finského regionu Tampere a francouzského Grand Est v oblasti badatelsky orientované výuky.


Na semináři vystoupili také řečníci z Velké Británie, Německa, Polska, Nizozemska nebo Španělska. Evropský týden regionů a měst je každoročně největší evropskou konferencí pro zástupce evropských samospráv, akademiky i odborníky.


brusel

brusel

brusel

  • Jana Hadravová, odbor školství, mládeže a sportu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz
 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 15.10.2019 / 15.10.2019

Počet návštěv: 3188
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu, 20/22, Rue du Commerce, 1000 Brusel Ixelles, Belgie, e-mail: info@vysocina.eu
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies