Cesta: Titulní stránka > Informační technologie > Aktuality


 

Kraj udělil první osvědčení k bezpečnému připojení k internetu. Získala ho firma z Pelhřimovska

Logo
Tento týden udělil kraj Vysočina první firmě poskytující internetové připojení známku bezpečnosti „DOPORUČUJE PRO BEZPEČNÝ INTERNET“. Nové označení mající charakter doporučení má upozornit veřejnost na kvalitní službu, kterou lze s jistotou používat. „Jako první značku bude užívat společnost WIFCOM, která působí na Pelhřimovsku,“ prozradil Petr Pavlinec, vedoucí krajských informatiků.
 

 
 

Cílem této aktivity je přispět k zajištění elektronické bezpečnosti uživatelů elektronických služeb a k propagaci této problematiky mezi uživateli především na území kraje Vysočina. Podle členů pracovní skupiny k elektronické bezpečni, která na krajském úřadě již delší dobu pracuje, je spolupráce s poskytovateli internetového připojení z pohledu uživatelů resp. zákazníků velmi důležitá. „Oni jsou velmi často prvními, s kým se uživatel při pořizování internetového připojení setkává. A je tedy nezbytné, aby se právě od nich dozvěděl o nástrahách a problémech, které mohou při nedostatečném zabezpečení a neuváženém používání nastat,“ uvedl k iniciativě kraje Vysočina radní regionu pro oblast informatiky Zdeněk Ryšavý.

 

Kritéria, která musí žadatel splnit, jsou například poskytování internetového připojení na území kraje Vysočina nebo alespoň jeden produkt naplňující myšlenku elektronické bezpečnosti. Uživatel značky „Kraj Vysočina DOPORUČUJE PRO BEZPEČNÝ INTERNET“ se zavazuje, že bude propagovat značku a myšlenku el. bezpečnosti u svých zákazníků, předávat jim materiály týkající se této problematiky nebo hlásit bezpečnostní incidenty z oblasti elektronické bezpečnosti pracovní skupině nebo Národnímu CSIRT týmu (www.csirt.cz). Dále pak se zavazuje, že bude pravidelně vzdělávat své zaměstnance v oblasti elektronické bezpečnosti a zveřejňovat na svých stránkách informace o produktech naplňujících myšlenku el. bezpečnosti. O udělení značky jednotlivým žadatelům bude rozhodovat pracovní skupina. Jednotlivé firmy užívající tuto značku budou zveřejněny na stránkách kraje Vysočina v sekci eBezpečnost. Předložení žádosti i udělení značky je bezplatné.

 

Více informací naleznete na internetových stránkách www.kr-vysocina.cz/ebezpecnost v sekci Bezpečný internet.

 

Službu spojenou s připojením k internetu na Vysočině (nikoli se sídlem na Vysočině) poskytuje zhruba šest desítek subjektů.

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Kraj udělil první osvědčení k bezpečnému připojení k internetu. Získala ho firma z Pelhřimovska
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 23.6.2011 / 23.6.2011

Počet návštěv: 20940
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek