Cesta: Titulní stránka > Vítězslav Schrek - hejtman Kraje Vysočina > Tiskové zprávy


 

Kraj se zapojí do nadnárodního projektu s cílem zlepšit energetickou účinnost veřejných budov

Kraj se zapojí do nadnárodního projektu s cílem zlepšit energetickou účinnost veřejných budov
V německém Ludwigsburgu byla zahájena realizace evropského nadnárodního projektu zaměřeného na energetickou účinnost. Zapojením do tohoto projektu Kraj Vysočina usiluje o zlepšení energetické účinnosti budov na svém území a za pomoci dotace z EU vystaví na Pelhřimovsku nízkoenergetickou budovu.
 

 
 

Město Ludwigsburg hostilo 26. a 27. ledna konferenci, kterou byl oficiálně zahájen projekt CEC5 – Demonstrace energetické efektivnosti a využití obnovitelných zdrojů energie ve veřejných budovách. Projekt je realizován v rámci Operačního programu Nadnárodní spolupráce – CENTRAL EUROPE a spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj. Kraj Vysočina na něm bude spolupracovat s dalšími 12 partnery z 8 zemí EU.

 

Projekt si klade za cíl podporovat zvyšování energetické účinnosti budov a jejich šetrnosti k životnímu prostředí, a to cestou vytváření společných strategií a standardů, které budou v každé zapojené zemi ilustrovány výstavbou nebo rekonstrukcí budovy ve veřejném vlastnictví. Kraj Vysočina v rámci těchto pilotních akcí plánuje uskutečnit výstavbu budovy v nízkoenergetickém standardu, jež bude určena pro ubytování klientů Ústavu sociální péče v Lidmani na Pelhřimovsku.

 

„Problematice energetické účinnosti budov v našem kraji přikládáme velký význam. Proto je CEC5 již několikátým evropským projektem zaměřeným na dosahování energetických úspor, do něhož se Kraj Vysočina v posledních letech zapojil,“ vysvětluje Martin Hyský, člen Rady Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje. „Věříme, že pilotní investice v Lidmani bude pro náš kraj přínosem jako ukázka dobré praxe a možností, jak snížit energetické nároky budov ve veřejném i soukromém vlastnictví,“ dodává Hyský.

 

 

loga

 
 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 1.2.2012 / 1.2.2012

Počet návštěv: 16996
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies