Cesta: Titulní stránka > Kraj Vysočina na EXPO 2015 Miláno > Aktuality


 

Kraj rozdá záslužné medaile za zásluhy a hrdinství

medaile IZS
Krajští zastupitelé dnes na návrh hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka schválili seznam 29 osob, které v letošním roce získají Záslužnou medaili Kraje Vysočina. „Je o důstojnou formu poděkování civilistům – hrdinům, kteří zachránili lidský život a dále o zástupce složek integrovaného záchranného systému, kteří se zasloužili o jeho rozvoj. Ocenění je udělováno od roku 2008 a dosud ho obdrželo 168 osob,“ informoval hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek. Letos poprvé bude uděleno ocenění také im memoriam, a to hrdinovi Petru Vejvodovi, který loni v říjnu zachránil ztrátou vlastního života spolužačku při útoku psychicky narušené agresorky ve Žďáře nad Sázavou.
 

 
 

Slavnostní večer se bude konat 22. května V letošním roce bude oceněno celkem 21 profesionálů a zástupců sborů dobrovolných hasičů a osm civilistů. V této „kategorii“ je o nejvyšší počet oceněných za existenci tohoto ceremoniálu. „Lidé si více všímají, mají potřebu upozorňovat na mimořádné chování ve svém okolí,“ vysvětluje nárůst podaných nominací hejtman Vysočiny. Také poměr ocenění záslužnou medailí I. stupně (vyššího) ku  II. stupni je jiný, než v minulosti. Letos poprvé se poměr obrátil a kraj udělí více medailí I. stupně – celkem 15 – opět nejvíce v historii této tradice.  Mezi oceněnými je i v kategorii IZS mnoho lidí, kteří ve službě, ale především mimo ni, nasadili vlastní život pro záchranu jiných. „Pro Kraj Vysočina je ctí potkat se s tak výjimečnými lidmi. Svou práci vykonávají s nadstandardním nasazením a pro své spoluobčany jsou zárukou bezpečí a rychlé pomoci. Za to jim a jejich kolegům patří dík nejen krajské samosprávy,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

 

Slavnostní večer předávání Záslužných medailí Kraje Vysočina se bude konat 22. května 2015 v Horáckém divadle Jihlava. Jména oceněných budou zveřejněna hned poté, co budou držitelé informováni o tomto ocenění.

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 24.3.2015 / 24.3.2015

Počet návštěv: 3344
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies