Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21


 

Kraj přispěl na lepší cestování vozíčkářů

Kraj přispěl na lepší cestování vozíčkářů
Kraj Vysočina přispěl 72 tisíci korunami na nákup dalších dvou ručních zdvihacích plošin pro imobilní cestující v železničních stanicích Okříšky a Horní Cerekev. Od dnešního dne tak mohou cestující využívat mobilní plošiny již v 11 městech kraje Vysočina. „Již dnes víme o dalším vážném zájemci o dvanáctou plošinu. Tím je Nové Město na Moravě,“ uvedl hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek.
 

 
 

Vysočina je jedním z řady dárců, kteří chtějí zjednodušit cestování pohybově handicapovaným. Dvě nová zařízení pro pohodlný nástup vozíčkářů do vlaku budou v Okříškách i Horní Cerekvi k dispozici již od dnešního dne. Mobilní zvedací plošiny jsou podle informací zveřejněných na internetových stránkách Českých drah ve stanicích Havlíčkův Brod, Jihlava, Kostelec u Jihlavy, Přibyslav, Světlá nad Sázavou, Telč, Třebíč, Žďár nad Sázavou a Pelhřimov. „Vítám tuto aktivitu jak z hlediska ochrany životního prostředí, protože přispívá k popularizaci ekologické železniční dopravy, tak i z pohledu zastupitele a starosty Okříšek, kde se rozšíří nabídka služeb pro handicapované spoluobčany a další návštěvníky,“ konstatoval radní kraje Vysočina pro oblast životního prostředí Zdeněk Ryšavý.

 

Mobilní zvedací plošiny českého výrobce jsou pořízeny ze sdružených příspěvků kraje Vysočina, měst Horní Cerekev a Okříšky, Českých drah, Správy železničních dopravní cesty a Konta Bariéry. „Každý z dárců zná problematiku cestování po dráze z jiného úhlu, a tak lze předpokládat, že výběr umístění plošin v přestupních stanicích byl šťastný a přesný,“ doplnil již dříve náměstek hejtmana pro oblast dopravy Libor Joukl. Pořizovací cena jedné ruční zdvihací plošiny pro cestující na vozíku do vlaku a z vlaku se pohybuje kolem 180 tisíc korun.

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 1
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 25.2.2011 / 25.2.2011

Počet návštěv: 24160
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek