Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Kultura > Tradiční lidová kultura


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Kraj připravuje rekonstrukce školních kuchyní v Jihlavě a Pelhřimově

Kraj připravuje rekonstrukce školních kuchyní v Jihlavě a Pelhřimově
Kuchyně Střední školy obchodu a služeb v Jihlavě a Střední průmyslové školy a Středního odborného učiliště v Pelhřimově doznají velkých změn. Kraj Vysočina připravil na tento rok celkovou rekonstrukci obou gastroprovozů. V Jihlavě by se mělo začít v dubnu, stavební práce v Pelhřimově by se měly naplno rozběhnout o letních prázdninách. „Rekonstrukce v Jihlavě byla nutnou podmínkou budoucího provozu kuchyně, která zajišťuje stravovací služby i pro studenty dalších jihlavských středních škol a zároveň bude nově sloužit i pro praktickou výuku oboru kuchař-číšník. Do stavební akce vloží kraj částku přibližně 18,5 milionů korun bez DPH,“ upřesnil Libor Joukl, náměstek hejtmana pro oblast majetku.
 

 
 

SŠ obchodu a služeb Jihlava

Školní kuchyně z 80. let minulého století projde od dubna do září 2013 kompletní rekonstrukcí včetně výměny dnes už zastaralé gastrotechnologie za hranicí životnosti. Podle projektové dokumentace se počítá s prostorovým rozšířením kuchyně o skladovací prostory, nově bude vybudován také úsek studené kuchyně, který umožní rozšíření nabídky jídel. Kapacita kuchyně se zvětší z původních 600 na 700 jídel denně. Místo vnitřního schodiště vznikne úplně nové schodiště umístěné v přístavbě, což bude lépe vyhovovat, jak požárním požadavkům, tak i samotnému provozu v kuchyni. Navíc budova kuchyně s jídelnou bude po rekonstrukci plně bezbariérová a doplněna výtahem. Stavební práce zahrnují také přeložky původních inženýrských sítí.

 

SPŠ a SOU Pelhřimov

Stavební práce, které by měly začít v srpnu letošního roku a potrvají přibližně 10 měsíců, se týkají třípatrového pavilónu stravování včetně přilehlých spojovacích chodeb. V současnosti je kapacita kuchyně 1650 jídel denně, po úpravách by měl stravovací provoz zabezpečit až 2 000 jídel denně. Jídelna vaří pro studenty několika středních škol, žáky dvou základních škol, zaměstnance těchto škol i přibližně 200 cizích strávníků. Ve třetím nadzemním podlaží pavilónu bude umístěna jídelna, výdejna stravy, šatna, umývárna a administrativní zázemí, o patro níže se budou nacházet prostory varny a také skladové prostory.  V průběhu rekonstrukce se změní veškeré vnitřní instalace a modernizací projde i vybavení kuchyně. Po dobu realizace bude muset přibližně 1 000 strávníků navštěvovat jiné školní jídelny nebo stravovací zařízení v Pelhřimově.

 

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Kraj připravuje rekonstrukce školních kuchyní v Jihlavě a Pelhřimově
 

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 5.3.2013 / 5.3.2013

Počet návštěv: 6660
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek