Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2016 > Červenec


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 
 

Kraj připravuje modernizaci Brněnského mostu v Jihlavě (AUDIO)

Ještě dlouhé měsíce projektové přípravy, vyřizování potřebných povolení a realizaci několika výběrových řízení má před sebou tým připravující rekonstrukci Brněnského mostu v Jihlavě na silnici II/602. „V nejvyšším místě 18 metrů vysoký a téměř 200 metrů dlouhý železobetonový most by se mohl začít modernizovat už v příštím roce. Plánujeme, že využijeme evropských fondů a pokusíme se požádat o spolufinancování této akce z Integrovaného regionálního operačního programu. Proto bude projektový záměr v září tohoto roku předložen Regionální stálé konferenci, která rozhoduje o zařazení akcí do Regionálního akčního plánu pro území Kraje Vysočina,“ informoval náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast dopravy Libor Joukl.
 

 
 

Důvodem rozhodnutí modernizovat Brněnský most v Jihlavě je postupující zvětrávání a koroze, způsobená zejména zatékáním vody do mostní konstrukce. V současné době budou projektanti intenzivně pracovat na přípravě dokumentace pro modernizaci mostu. Navrhnou mimo jiné odpovídající způsob řešení, časový harmonogram atd. „Most není v současné době v havarijním stavu, není třeba přistupovat k žádným dopravním omezením. Ale podle závěrů provedených kontrol by se měla jeho rekonstrukce uskutečnit do čtyř až pěti let, neboť nutná údržba je spojena se stále vyššími náklady. Naposledy most prošel větší opravou v roce 1997,“ uvedl náměstek hejtmana pro oblast financí a grantové politiky Vladimír Novotný.


Vedení Kraje Vysočina si od modernizace důležitého mostu na silnici II/602, který je součástí spojení Jihlavy na D1 (EXIT 119 Velký Beranov) a zároveň součástí výpadovky na Žďár nad Sázavou, slibuje zásadní prodloužení jeho životnosti v řádech o desítky let. 


Most

  • tisk@kr-vysocina.cz
  • Více informací Radek Žižka a Karel Liška, odbor dopravy a silničního hospodářství
    Krajský úřad Kraje Vysočina, Jihlava

 

Odkazy

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Kraj připravuje modernizaci Brněnského mostu v Jihlavě (AUDIO)
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 14.7.2016 / 14.7.2016

Počet návštěv: 3678
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek