Cesta: Titulní stránka > Informační technologie


 

Kraj představuje prezentace ze semináře „Globální změna klimatu – fikce a fakta“

Ilustrační foto
V úterý 19. ledna proběhl v Kongresovém sále sídle kraje Vysočina v rámci projektu Klimatické koalice seminář „Globální změna klimatu – fikce a fakta“, který uspořádala trojice neziskových organizací Calla, Ekologický institut Veronica a Chaloupky o.p.s. za podpory kraje Vysočina. Záštitu nad seminářem převzal radní kraje pro informatiku, územní plánování a životní prostředí Zdeněk Ryšavý, který seminář také zahájil.
 

 
 
„Otázky změn klimatu a dopadů globálního oteplování jsou dnes diskutovány na všech úrovních politiky i veřejného života, přičemž se střetávají různé názory – od ortodoxně zelených přes realistické až po zcela bagatelizující danou problematiku. Proto mě velmi potěšilo, že si na seminář našlo cestu na osm desítek převážně mladých lidí,“ konstatoval radní. Zájemců o toto téma je však jistě mnohem více a proto kraj vyhověl žádosti pořadatelů a zveřejní na svých webových stránkách prezentace všech přednášejících. „Chceme tak přispět k opravdu odborné a realistické diskuzi o změnách klimatu, jejíž důsledky se týkají každého z nás,“ doplnil Zdeněk Ryšavý.

 

Prezentace:

Změna klimatu, její příčiny, dopady a projekce – RNDr. Jan Hollan, Ekologický institut Veronica

Možné dopady měnícího se klimatu na území České republiky – RNDr. Ing. Jaroslav Rožnovský, CSc.,  ředitel pobočky Českého hydrometeorologického ústavu v Brně

Promění se naše příroda? – Mgr. Zdeněk Faltýnek Fric, Ph.D., Entomologický ústav, Biologické centrum Akademie věd ČR

Klima a chudoba – dopady na rozvojový svět – Mgr. Jan Doležal, Glopolis

Kjótská dohoda na konci, co dál? – výsledky a perspektivy mezinárodních dohod pro ochranu klimatu – Ing. Gabriela Fischerová, bývalá poradkyně Ministerstva životního prostředí pro vyjednávání mezinárodních dohod, F.CON. s.r. o.

Politika ochrany klimatu České republiky – Mgr. Jiří Jeřábek, Centrum pro dopravu a energetiku

Velká výzva - jeden z nástrojů  - Mgr. Martin Mikeska, Hnutí DUHA

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Kraj představuje prezentace ze semináře „Globální změna klimatu – fikce a fakta“
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 3.2.2010 / 3.2.2010

Počet návštěv: 6038
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek