Cesta: Titulní stránka > Informační technologie


 

Kraj předal nové výjezdové stanoviště zdravotnické záchranné služby v Jemnici

Kraj předal nové výjezdové stanoviště zdravotnické záchranné služby v Jemnici
Letos již třetí nové výjezdové stanoviště zanese do své mapy Zdravotnická záchranná služba kraje Vysočina. To v Jemnici má zajistit neodkladnou přednemocniční lékařskou péči pro jižní část kraje Vysočina. Nové stanoviště za téměř osm milionů korun vyrostlo na okraji Jemnice směr Moravské Budějovice za devět měsíců. „Celodenní provoz zde bude zajišťovat na tři směny desetičlenný tým záchranářů a řidičů – záchranářů,“ uvedl hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek
 

 
 

Záměrně umístěn v okrajové lokalitě s vynikajícím napojením na hlavní silnici směr Moravské Budějovice. Pozemek, stejně jako projektovou dokumentaci, zajistilo město. "Nová záchranka dnes stojí v místech, kde ještě v roce 2008 stál nevyužitý areál pohraniční stráže. Ten stát zlikvidoval a dnes tu stojí skutečně smysluplná stavba," uvedl náměstek hejtmana pro oblast majetku Libor Joukl. Lokalita pro výstavbu byla vybrána jako výhodnější z hlediska provozu a rychlosti realizace stavby, oproti původně projednávané možnosti sdružování prostředků pro Areál výjezdového stanoviště Zdravotnické záchranné služby kraje Vysočina v Jemnici byl přestavbu zařízení Hasičského záchranného sboru v Jemnici.

 

"Provozní budova je navržena jako jednopodlažní přízemní nepodsklepený objekt s hlavním vstupem z boku budovy, která je podélně orientovaná směr západ-východ rovnoběžně s přilehlou komunikací. Objekt je zastřešen pultovou střechou se spádem k zadní podélné obvodové stěně. Půdorys objektu je obdélníkového tvaru o rozměrech 23 x 11 m," komentoval technické parametry novostavby Jiří Krejčí z krajského majetkového odboru a doplnil, že fasáda byla záměrně provedena v kombinaci nadčasové bílé a záchranářské žluti. Tento, dalo by se říci až typový vzhled, bude kraj Vysočina držet i při případné realizaci dalších nových výjezdových stanovišť.

 

Zdravotnická záchranná služba kraje Vysočina v současné době vyjíždí z 19 míst v regionu. Letošní investice kraje Vysočina do nových sídel vyšla na více než 25 milionů korun, další prostředky na sebe vázaly aktivity obcí a samotné záchranky.

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Kraj předal nové výjezdové stanoviště zdravotnické záchranné služby v Jemnici
 

Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 1.7.2010 / 1.7.2010

Počet návštěv: 12672
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek