Cesta: Titulní stránka > Jana Fischerová - náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina


 

Kraj postavil novou tělocvičnu v Chotěboři

Kraj postavil novou tělocvičnu v Chotěboři
Od založení základů nové tělocvičny Gymnázia Chotěboř uplynulo 13 měsíců. Letos v září se po palubovce nové velké i malé tělocvičny prohnali první sportuchtiví studenti. Přístavba nového objektu, který má do budoucna sloužit všem chotěbořským školám, přišla kraj Vysočina na 80 milionů korun.
 

 
 

Na přístavbě tělocvičny s učebnami fyziky a specializovanou učebnou pro výuku výpočetní techniky měl zájem nejen zřizovatel gymnázia - kraj Vysočina, ale i město Chotěboř a všechny místní střední i základní školy. Vedle velké tělocvičny s velice kvalitní palubovou podlahou mají sportovci k dispozici i malou tělocvičnu resp. cvičební sál. Nechybí moderně vybavená posilovna, nářaďovny, sprchy a prostorné šatny. Přístavba pomohla také ke zřízení učebny fyziky s laboratoří, specializované učebny pro výuku a zázemí zde najdou také učitelé, projekt počítal i se sklady a dopstupností vyšších pater výtahem, nová budova je tak bezbariérová.

 

"Vzhledem k  architektonicky velmi nesourodé zástavbě v okolí nové tělocvičny a školy samotné můžeme trochu neskromně konstatovat, že se nám podařilo této lokalitě města dát dominantní prvek. Objekt školy i tělocvičny se nám podařilo nenásilnou formou propojit v jeden velice funkční celek," uvedl náměstek hejtmana pro oblast majetku Libor Joukl.

 

Historii tělocvičny Gymnázia Chotěboř velice zdařile mapuje také webová stránka www.telocvicna-chotebor.ic.cz, kterou dobrovolně provozuje Jan Smejkal. Kromě běžných fotografií přímo ze staveniště sem umístil také snímky zachycující ze čtyř pohledů proměny této stavby v čase.

 

  • tisk@kr-vysocina.cz
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Kraj postavil novou tělocvičnu v Chotěboři
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 6.10.2010 / 6.10.2010

Počet návštěv: 7628
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek