Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Kraj pořádá seminář Dotační příležitosti pro obce na rok 2021

Kraj pořádá seminář Dotační příležitosti pro obce na rok 2021
Kraj Vysočina ve spolupráci s Ministerstvem pro místní rozvoj ČR a Centrem pro regionální rozvoj ČR připravuje již tradiční seminář, který se zaměří na aktuální možnosti financování rozvojových projektů zejména měst a obcí. Seminář se koná pod záštitou Regionální stálé konference pro území Kraje Vysočina a je určen zástupcům obcí, od nejmenších až po statutární město Jihlavu, dále pak mikroregionů a místních akčních skupin na Vysočině. S ohledem na stávající epidemiologickou situaci proběhne letošní ročník semináře on-line formou. „Na virtuální setkání se starosty i dalšími regionálními partnery se těším již příští čtvrtek 3. prosince od 13 hodin,“ uvedla Hana Hajnová, náměstkyně hejtmana kraje pro oblast regionálního rozvoje.
 

 
 

„Smyslem semináře je přiblížit starostům a dalším významným regionálním partnerům, v jakých programech a výzvách budou moci v příštím roce čerpat prostředky na své rozvojové potřeby,“ dodala náměstkyně Hana Hajnová. Na konferenci přijala pozvání zástupkyně Ministerstva pro místní rozvoj ČR, která seznámí starosty s připravovanými národními dotačními programy na rok 2021, s důrazem na program Podpora rozvoje regionů 2021, kde jsou pro obce připraveny 3 mld. Kč na financování projektů ke zlepšení kvality života a atraktivity obecního prostoru. Téměř 2,5 mld. Kč jsou zde určeny pro projekty nejmenších obcí do 3 000 obyvatel, v oblastech jako jsou obnova místních komunikací, sportovní infrastruktury, rekonstrukce budov, místa aktivního a pasivního odpočinku či podpora dostupnosti služeb. Na podporu z národních dotací dosáhnou také středně velké obce do 10 000 obyvatel, jež budou moci využít 420 mil. Kč na obnovu místních komunikací nebo sportovní infrastruktury. Pro obce s více než 10 000 obyvateli je pak určeno 151 mil. Kč na obnovu místních komunikací. Vedle toho ministerstvo na rok 2021 počítá např. i s podporou revitalizace území, se zaměřením na demolice budov  v obcích s rizikem vzniku sociálně vyloučených lokalit, či podporou odstraňování bariér v budovách domů s pečovatelskou službou či budovách městských a obecních úřadů.


V rámci programu semináře zazní rovněž aktuální informace k čerpání v rámci tzv. kotlíkových dotací a k možnostem podpory z Integrovaného regionálního operačního programu v období 2021–2027.


Podrobnosti k připravovanému semináři jsou připojeny v příloze. Zájemci o účast mohou kontaktovat Lenku Matouškovou (e-mail Matouskova.L@kr-vysocina.cz, tel. 724 650 278), od které následně včas obdrží odkaz pro přihlášení do on-line prostředí a další nezbytné organizační pokyny.


 • Lenka Matoušková, odbor regionálního rozvoje
  Krajský úřad Kraje Vysočina
 • tisk@kr-vysocina.cz 

 

Odkazy

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
 • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
 • Kraj pořádá seminář Dotační příležitosti pro obce na rok 2021
 

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 27.11.2020 / 27.11.2020

Počet návštěv: 564
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • ZlatáJeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • Czech POINT
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Vysočina šetří energii
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek